2018.04.08 - II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
  2. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczyna Tydzień Biblijny oraz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Weźmijcie Pismo Święte – Weźmijcie Ducha Świętego”.
  3. Za tydzień po Mszy św. o 12:00 w ramach Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry dla naszych parafian i gości organizujemy zwiedzanie klasztoru wraz z zapoznaniem się z historią tego miejsca.
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9.IV. Zachęcamy do podjęcia się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego (info o adopcji). Deklaracje na ołtarzu św. Romualda (oraz tutaj). Rozpoczęcie duchowej adopcji z błogosławieństwem odbędzie się na Mszy św. wieczornej o 18:30.
  5. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Maćkowej Rudy, następne sprzątanie 16.IV prosimy mieszkańców Aleksandrowa i Wysokiego Mostu.
  6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – 15.IV o 11:00 w Dużej Galerii.6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Część należności za maty grzewcze zostało uregulowane (9 tyś zł) pozostało nam jeszcze do zapłacenia 15 tyś zł. Kwota jest trochę wyższa dlatego że zostały jeszcze domontowane maty w prezbiterium, m.in. dla ministrantów. Dbajmy o nie. Po Liturgii Wielkiej Soboty prawie co trzecia mata została zachlapana woskiem. Za tydzień ofiary będą przeznaczone na cele remontowe (spłacanie należności za maty). Przed dniem 1.V zostaną zamontowane w kościele nowe drzwi do zakrystii, kaplicy i do przedsionków dzięki dofinansowaniu m.in. Lasów Państwowych.
  7. Ze względu na trwające prace wokół kościoła, plebani i murów wew. dotyczących ścieżek dla osób niepełnosprawnych, prosimy o nie wjeżdżanie na teren klasztoru za wyjątkiem osób starszych. Prace potrwają ok. 2 tygodnie.
  8. W zakrystii są do nabycia za dobrowolną ofiarę: książka wydana z okazji 160-lecia objawień w Lourdes „Wszystko o objawieniach z Lourdes” oraz książka o Ks. K. Hamerszmicie „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”. Mogą one być dobrym prezentem na różne okazje.
  9. Zapowiedzi: 1) Rafał Piotr Karłowicz, stanu wolnego, zam. w Suwałkach par. św. Kazimierza Królewicza i Edyta Korsak, stanu wolnego, zam. w Magdalenowie, par. tutejsza - zapowiedź II. 2) Karol Prusko, stanu wolnego, zam. w Augustowie, par Miłosierdzia Bożego i Aneta Stankiewicz stanu wolnego zam. w Burdeniszkach par tutejsza - zapowiedź II. 3) Tomasz Sulewski, stanu wolnego, zam. Łubie, gmina Sejny, par. Nawiedzenia NMP w Sejnach i Halina Moroz, stanu wolnego, zam. Remieńkiń, par tutejsza - zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami do zawarcia małżeństwa, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  10. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po Mszy św. o 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 16:00. O 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  12. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  14. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.