2017.10.01 - XXVI Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
  3. Dziś nastąpiła zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. W dni powszednie msza św. poranna o 7:30, wieczorem 18:30 a wszelkie nabożeństwa o 18:00 przed mszą. Niedziela msza św. o 9:00 i Suma o 12:00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o 10:30.
  4. Jest nowy kalendarz i można zamawiać intencje na przyszły rok.
  5. Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 1.X o godz. 11:30 na plebanii.
  6. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 2.X po mszy św. o godz. 18:30.
  7. Ks. Jacek Stefański zaprasza na spotkanie biblijne w wtorek 3.X o godz. 18:30.
  8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych.
  9. Zapraszamy na Nabożeństwo czterdziestogodzinne, które przypada we czwartek i piątek 5-6.X. W tych dniach będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Mszą św. o godz. 7:30, 12:00, 18:30. Będziemy modlić się za naszą parafię, rodziny, za chorych i cierpiących, o nowe powołania.
  10. W sobotę 7.X w całej Polsce odbędzie się RÓŻANIEC DO GRANIC. Najbliższy kościół stacyjny jest w Sejnach. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.30.
    Organizujemy transport busem na to wydarzenie - o ile zbierze się wystarczająca ilość chętnych. Przewidywany koszt ok. 32 zł, wyjazd w sobotę ok. g.10.00. Zgłoszenia najpóźniej do wtorku.
  11. W tym dniu wspomnienie MB Różańcowej i I sobota mies. Zapraszamy wszystkie Koła różańcowe naszej parafii do wspólnej modlitwy różańcowej na godz. 18.00 a następnie msza św. z poświeceniem różańców.
  12. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać DZIEŃ PAPIESKI, ofiary do puszek na fundusz stypendialny DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA. Tego dnia w naszym kościele odbędzie się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej z Suwałk po mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
  13. W najbliższym czasie niezbędny jest remont plebani do przygotowania kancelarii i salki parafialnej na spotkania. Konieczna jest wymiana drzwi i okien drewnianych (koszt 12 okien ok. 20000 zł a 3 drzwi ok. 10000 zł).
  14. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 350 zł.
  15. Do sprzątania kościoła 6.X prosimy mieszkańców Leszczewa.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik NIEDZIELA. oraz IDZIEMY, Będzie jeszcze miesięcznik: RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci.
  17. KALENDARZ ROLNIKÓW na nowy rok cena 22 zł oraz KALENDARZ NA 2018 ROK O WIGRACH w cenie 5 zł jako cegiełka na remont Klasztoru.
  18. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  19. Nabożeństwo Fatimskie w październiku poprowadzą mieszkańcy Leszczewa.\
  20. ZAPOWIEDZI: W związek małżeński mają zamiar wstąpić: SZYMON ŻYLIŃSKI, kawaler, zam. w Mikołajewie par. tutejszej i NATALIA GWIAZDOWSKA, panna zam. w Suwałkach par św. Brata Alberta (zapowiedź II). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między tym osobami, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  21. Rozpoczął się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, a także w domach. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz. 9:00 a w tygodniu o godz. 18:00 prowadzone będzie przez: PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH