417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg

2024.03.17 - V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Za tydzień Niedziela Palmowa przynosimy palmy, przed godz. 12.00 gromadzimy się przy Krzyżu misyjnym na poświęcenie, a potem procesja do kościoła.

List Pasterski Biskupa Ełckiego przed rozpoczęciem Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej

W czasie Wielkiego Postu stajemy przed Jezusem Chrystusem Ukrzyżowanym, by rozważać Jego cierpienie i śmierć na krzyżu. Stojąc pod krzyżem Chrystusa, uczymy się mądrości, która płynie z krzyża i wołamy: „Bądź pozdrowiony, Krzyżu Chrystusa!”. Uczymy się miłości, którą obdarzył nas Bóg, oddając życie za nas.

2024.03.10 - IV Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Bóg zapłać ks. Adamowi za przeprowadzone rekolekcje. Ofiary dziś składane to nasze podziękowanie dla niego. Dziękuję naszym kapłanom wigierskim, spowiednikom, kościelnemu, organistom, kuchni klasztornej.

Zaproszenie do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

2024.03.03 - III Niedziela Wielkiego Postu

2024.02.25 - II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Można też pomóc polskim misjonarzom wysyłając sms o treści MISJE na nr 72032 (koszt 2,46 zł z VAT). Dziś adoracja o godz. 17.00 w intencji pokoju.
Abp Stanisław Gądecki / fot. Episkopat Polski/FLICKR

Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z protestami rolników

Wielu z nas doświadcza dzisiaj poczucia bliskości z polskimi rolnikami. Jedni, dlatego, że jako członkowie ich rodzin przeżywają te same, co oni emocje, w tym niepokój o przyszłość zawodową i los własnego gospodarstwa. Inni, bo zdają sobie sprawę z wagi rolnictwa w systemie wyżywienia ludności. Jeszcze inni, gdyż nie mogą w tych dniach przejechać sprawnie przez miasto, czy też między miastami autostradą.

Podkategorie

Listy pasterskie Biskupa Ełckiego, dokumenty kurii i instytucji diecezjalnych i informacje z życia naszej diecezji