Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

2024.03.24 - Niedziela Męki Pańskiej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym sprawujemy zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia. Wszystkich Parafian i Gości obejmujemy modlitwą i życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas jednością, miłością i pokojem.
 2. W Wielki Czwartek rozpocznie się Triduum Paschalne, zapraszamy na mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30. Po mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa i Eucharystii.
 3. W Wielki Piątek o godz. 9.00 jutrznia żałobna, a po niej adoracja Najśw. Sakram. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 18:00. Następnie o godz. 18.30 Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, kiedy nie jest sprawowana msza św. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najśw. Sakram. do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na renowację Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Spowiedź o godz. 9.30-10; 15-16; 17-18.
 4. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 jutrznia żałobna, a po niej adoracja Najśw. Sakram. natomiast poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 oraz przed Wigilią Paschalną, w Maćkowej Rudzie o godz. 10.00. O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Zaczyna się ona obrzędem poświęcenia ognia, potem liturgia słowa oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (pamiętajmy o świecach). Na zakończenie wyruszymy w Procesji Rezurekcyjnej, prosimy o przygotowanie procesji i zaangażowanie się dzieci, młodzieży, Bractwa św. Józefa i pozostałych wiernych. Spowiedź o godz. 10-12; 14-16; 17-18. W nocy zmiana czasu.
 5. W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego msze św. w kościele parafialnym o 6:00, 12:00, 15.00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30, a w II Dzień Świąt Poniedziałek Wielkanocny: o 9:00, 12:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Nie ma mszy o 15.00. Ofiary na KUL.
 6. Dziękujemy za ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na dekorację i kwiaty do grobu pańskiego. Koło Róż. z Remieńkinia 200zł, a z Mikołajewa 140zł oraz osobom indywidualnym.
 7. Zapraszamy w poniedziałek na adorację w intencji pokoju o godz. 17.00. Na mszy o godz. 18.30 możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego (ulotki i deklaracje na bocznym ołtarzu). Kolejna rocznica ustanowienia Diecezji Ełckiej. Po mszy spotkanie Rady Parafialnej dotyczące wizytacji ks. Biskupa. Jednym z tematów jest utworzenie w naszym kościele Sanktuarium Maryjnego. Prosimy o spisanie świadectw osób, które doznały szczególnych łask za przyczyną Maryi lub innych świętych.
 8. We wtorek 26.III o godz. 15.00 w Dużej Galerii Domu Królewskiego odbędą się wybory Sołtysa w Sołectwie Wigry-Magdalenowo. Mieszkańców tych miejscowości zapraszamy.
 9. Klasztor poszukuje pracowników do kuchni i restauracji. Można też skorzystać z oferty posiłków na wynos, jak też na święta wielkanocne. Informacje pod tel. 789190068. Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia na odbiór żywności, które możemy otrzymać spełniając odpowiednie warunki (szczegóły w gablocie) i mając skierowanie z GOPS-u.

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 851674
 • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow