Relikwiarium w wigierskiej kaplicy adoracji

1. Skąd pomysł, aby w parafii wigierskiej powstało relikwiarium?

Pomysł powstania relikwiarium w Parafii zrodził się, kiedy zapadła decyzja o utworzeniu kaplicy adoracji po byłym kapitularzu, czyli pomieszczeniu nad kryptą w naszym kościele, w której można by było umieszczać relikwie. Z inicjatywy naszych parafian, którzy chcieli, aby było takie miejsce modlitwy i adoracji, zauważyłem dwie wnęki w kaplicy, które można byłoby wykorzystać na relikwiarium. Po remoncie instalacji elektrycznej udało się również przygotować miejsce przechowywania relikwii za szklanymi drzwiczkami, aby były dobrze widoczne, a potem kiedy już zostało przygotowane „mieszkanko” dla naszych świętych i błogosławionych, to szybko zaczęło się ono wypełniać. Ks. Biskup Jerzy Mazur pobłogosławił kaplicę nadając patrona Św. Jana Pawła II oraz polecił, aby szczególnie modlić się o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i Polaków.

Relikwie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach

1. św. Jan Paweł II, 1920-2005;
    patron: Rodzin, Światowych Dni Młodzieży, Akcji Katolickiej w Polsce, Ruchu Apostolstwa Młodzieży, polsko-ukraińskiego pojednania, 10 miast w Polsce
  2. św. Faustyna Kowalska, 1905-1938;
    patronka: Łodzi, Ziemi Świnickiej

Wprowadzenie Relikwii św. Wincentego a Paulo w naszej parafii

Informacja ze strony : http://szarytki.waw.pl

Zasiew na żniwo

Pod koniec miesiąca października, dokładnie 29-tego br., cztery Siostry Miłosierdzia z Prowincji Warszawskiej udały się na odległe północnowschodnie tereny Polski, na Wigry. Niosły ze sobą aż podwójną misję: wprowadzenie do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny relikwii Założyciela Sióstr Miłosierdzia – św. Wincentego a Paulo oraz przesłanie Cudownego Medalika. Wcześniej, we wrześniu Siostry były z misją Czerwonego Szkaplerza.

Powitanie relikwii św. Wincentego Pallottiego w naszej parafii

17 stycznia 2021 roku w II niedzielę zwykłą nastąpiło powitanie i wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia św. Wincentego Pallottiego do kościoła parafialnego pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach. Składamy serdeczne słowa podziękowania Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego na ręce Jego Ekscelencji Ks. Bpa Adriana Galbasa SAC.

Wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej wpisane do kalendarza liturgicznego Kościoła na całym świecie

Papież Franciszek, przyjmując petycje i prośby pasterzy, zakonnic i zakonników, a także stowarzyszeń wiernych, biorąc pod uwagę wpływ duchowości św. Faustyny w różnych częściach świata, nakazał, aby imię św. Marii Faustyny (Heleny) Kowalskiej, dziewicy, zostało wpisane do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, a jej wspomnienie dowolne wszyscy obchodzili 5 października – czytamy w Dekrecie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów opublikowanym 18 maja b.r.