2019 - NAJBLIŻSZE TERMINY - 8.01; 5.02 ; 5.03; 2.04; 7.05; 4.06; 2.07; 6.08.

Od czasu pontyfikatu świętego Jana Pawła II Pismo święte cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród wiernych. Adhortacja Benedykta XVI o słowie Bożym (Verbum Domini) oraz jego arcydzieło Jezus z Nazaretu utwierdzają nas w przekonaniu, że w słowie Bożym posiadamy niewyczerpalny skarb, który pomaga nam lepiej zrozumieć, jaki jest sens i cel naszego życia. Ten fakt zostaje wyraźnie potwierdzony przez Ojca świętego Franciszka w jego adhortacji Apostolskiej Evangelii gaudium o głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie.

„Wstań, idź do Niniwy” (Jon 1,2).

Rekolekcje bazujące na Księdze Jonasza pokażą, w jaki sposób posługa dziennikarza w służbie prawdzie może być okazją do pięknej współpracy z Panem Jezusem. W obliczu różnych trudności i pokus, trzeba nabrać duchowych sił i mądrości Bożej, aby nasza wiara mogła być tarczą i pokarmem w celu lepszego wpływu na społeczeństwo. Przybądź do Wigier, aby na miejscu uświęconym obecnością kamedułów oraz św. Jana Pawła II utwierdzić się w wierze i stać się lepszym narzędziem w rękach Chrystusa.*

„Danielu, sługo Boga żywego, czy Bóg, któremu służysz tak wytrwale, mógł cię wybawić od lwów”? (Dn 6,21).

Tegoroczne rekolekcje kapłańskie będą stanowiły spojrzenie na powołanie kapłańskie przez pryzmat proroka Daniela. Co nam może ten prorok powiedzieć o cechach potrzebnych kapłanowi pragnącemu świętości? Zapraszamy wszystkich kapłanów na wzgórze wigierskie, aby tu podziękować za dar powołania i wsłuchać się w słowo Boże pod opieką Niepokalanej Matki Kościoła.

REMONTY

projekt MK kosciol 2 1200