417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg

Międzynarodowy plener malarski EREM 2 - zaproszenie na wernisaż

Wystawa filatelistyczna: Jubileusz Niepodległości Polski 1918-2018 w wydawnictwach filatelistycznych

„Oto Dziś dzień… Jubileusz Niepodległości Polski 1918 – 2018 w Wydawnictwach Pocztowych”

Pracownia św. Benedykta w Kaplicy Kanclerskiej Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach.

Europejskie Dni Dziedzictwa na Wigrach 2018

15.IX.2018 - Klasztor Pokamedulski w Wigrach

9:30 – 16:00 Sesja naukowa: Pokamedulski Klasztor w Wigrach kolebką dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny
Organizatorzy: Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe, Archiwum Państwowe w Suwałkach, Fundacja Wigry Pro

Święto Siei – piknik rodzinny 2018

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na “Święto Siei – piknik rodzinny”.

Cykliczne, coroczne święto odbędzie się 8 września 2018 r. w ogrodach Klasztoru Wigierskiego. Początek imprezy o godz. 12:30.

Podlaskie Święto Plonów

Doroczne Święto Plonów Województwa Podlaskiego, na którego terenie jest położona diecezja ełcka, w tym roku odbyło się w przepięknych ogrodach Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Miało wyjątkowy charakter, nie tylko ze względu na miejsce uroczystości, ale też na wymiar religijny – w tym roku dożynkowe nabożeństwa dziękczynne odbywały się w trzech obrządkach religijnych: katolickim, prawosławnym i po raz pierwszy w obrządku ewangelickim.

Konferencja naukowa: Pokamedulski Klasztor w Wigrach kolebką dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny

Konferencja naukowa

kolebką dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny

w ramach obchodów Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego na Wigrach

Uroczystą Mszą św. odpustową pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera i bp. Jerzego Mazura rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki. Po Mszy św. zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć salwę honorową, oraz musztrę paradną w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Wręczono także akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale resortowe.

X Rocznica Inauguracji Papieskiego Szlaku "Tajemnice Zawierzenia"

13.08.2018 r.(poniedziałek), Fundacja Wigry Pro oraz Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej zapraszają kajakarzy do wspólnego świętowania X rocznicy inauguracji Szlaku Papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 11.00, pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura.

Wigry - ku chwale Niepodległej RP

Zapraszamy do udziału w serii wydarzeń artystycznych pod wspólnym hasłem: "Wigry - ku chwale Niepodległej RP"....