Podlaskie Święto Plonów

Doroczne Święto Plonów Województwa Podlaskiego, na którego terenie jest położona diecezja ełcka, w tym roku odbyło się w przepięknych ogrodach Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Miało wyjątkowy charakter, nie tylko ze względu na miejsce uroczystości, ale też na wymiar religijny – w tym roku dożynkowe nabożeństwa dziękczynne odbywały się w trzech obrządkach religijnych: katolickim, prawosławnym i po raz pierwszy w obrządku ewangelickim.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego na Wigrach

Uroczystą Mszą św. odpustową pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera i bp. Jerzego Mazura rozpoczęły się obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Suwałki. Po Mszy św. zgromadzeni goście mieli okazję zobaczyć salwę honorową, oraz musztrę paradną w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Wręczono także akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz medale resortowe.

X Rocznica Inauguracji Papieskiego Szlaku "Tajemnice Zawierzenia"

13.08.2018 r.(poniedziałek), Fundacja Wigry Pro oraz Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej zapraszają kajakarzy do wspólnego świętowania X rocznicy inauguracji Szlaku Papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 11.00, pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura.

REMONTY

tablica ministerstwo 2019