ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ

„Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela” (Mk 10,9).

Co to znaczy być świętym mężem i świętą żoną w trwałym związku sakramentalnym złączonym przez Chrystusa? Co to znaczy być świętymi rodzicami? Niewiele osób zadaje sobie te pytania – ani w czasie narzeczeństwa, ani w małżeństwie. A jednak są to pytania podstawowe, które wynikają z naszej katolickiej tożsamości, z miłości Pana Jezusa do nas i naszej miłości do Niego. Szczęście w małżeństwie będzie wiele zależało od jakości katolickiej wiary małżonków i od jej rozwoju.

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa rozwija się dzięki uświęceniu tych, którzy podejmują stałą modlitwę w intencji wszystkich przedsięwzięć związanych z każdym dziełem duszpasterskim w diecezji ełckiej. Osoby należące do Dzieła uczestniczą w spotkaniach formacyjnych jak również i w dniach skupienia, które pomagają im pogłębić swoje życie duchowe w duchu maryjnym z uwzględnieniem bogatej tradycji i nauczania Kościoła katolickiego.*

„Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli” (Wj 20,2)

Stworzenie ma swoje źródło w Stworzycielu. Od Niego otrzymuje swój cel, swoje piękno i swój kształt. Sztuka, która ma pomóc człowiekowi stworzonemu na obraz i podobieństwo Boga w odkrywaniu znaczenia i celu stworzenia może być narzędziem prowadzącym do pogłębienia umiejętności dostrzeżenia obecności Boga w stworzeniu. Z kolei sztuka może się stać pomostem między rozumem a wiarą dzięki biblijnej zbawczej pamięci odnośnie do wielkich dzieł, których Bóg dokonuje dla człowieka na przestrzeni wieków.*

„Per Mariam-Soli Deo. Ze sługą Bożym kardynałem Stefanem Wyszyńskim na drodze wiary”

Uczestnictwo w rekolekcjach jest warunkiem przedłużenia pełnienia tej posługi na terenie naszej diecezji. Dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa, byśmy odnowieni duchowo, mogli służyć naszym braciom i siostrom zanosząc im Chrystusa Eucharystycznego.

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej, to przede wszystkim człowiek wiary, którego życie ma być przeniknięte miłością do Najświętszego Sakramentu. Z tej miłości winna wypływać pobożność oraz świadectwo życia osadzonego w słowie Bożym i w tradycji Kościoła. Gotowość służby Bogu i ludziom u boku kapłana musi być przejawem dyspozycyjności względem samego Chrystusa żyjącego w Kościele.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;