Temat: Jabes - modlitwa, która zmienia życie

UWAGA! Osoby przyjeżdżające na rekolekcje samochodami proszone są o umieszczenie białej kartki na przedniej szybie auta i parkowanie w ogrodach.

„A Jabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę” (1 Księga Kronik 4,9-10).

„Danielu, sługo Boga żywego, czy Bóg, któremu służysz tak wytrwale, mógł cię wybawić od lwów”? (Dn 6,21).

Tegoroczne rekolekcje kapłańskie będą stanowiły spojrzenie na powołanie kapłańskie przez pryzmat proroka Daniela. Co nam może ten prorok powiedzieć o cechach potrzebnych kapłanowi pragnącemu świętości? Zapraszamy wszystkich kapłanów na wzgórze wigierskie, aby tu podziękować za dar powołania i wsłuchać się w słowo Boże pod opieką Niepokalanej Matki Kościoła.

„Wstań, idź do Niniwy” (Jon 1,2).

Rekolekcje bazujące na Księdze Jonasza pokażą, w jaki sposób posługa dziennikarza w służbie prawdzie może być okazją do pięknej współpracy z Panem Jezusem. W obliczu różnych trudności i pokus, trzeba nabrać duchowych sił i mądrości Bożej, aby nasza wiara mogła być tarczą i pokarmem w celu lepszego wpływu na społeczeństwo. Przybądź do Wigier, aby na miejscu uświęconym obecnością kamedułów oraz św. Jana Pawła II utwierdzić się w wierze i stać się lepszym narzędziem w rękach Chrystusa.*