2024.03.17 - V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Za tydzień Niedziela Palmowa przynosimy palmy, przed godz. 12.00 gromadzimy się przy Krzyżu misyjnym na poświęcenie, a potem procesja do kościoła.
  2. W piątek plenerowa Droga Krzyżowa wokół klasztoru o godz. 17.30, potem Msza św; Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania poprowadzą: (VI-Młodzież 17.30, VII-Kapłani). Możemy do skarbonki składać dobrowolne ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na dekorację i kwiaty do grobu pańskiego. Dziękujemy dla Koła Róż. z Remieńkinia za ofiary 200zł na kwiaty a z Mikołajewa 140zł.
  3. W tygodniu: poniedziałek Nowenna do Ducha Św. DNNUJ, a po mszy spotkanie AK. Wtorek Uroczystość św. Józefa, zapraszamy wieczorem na modlitwę Różę Różańcową i Bractwo Św. Józefa. Piątek o 18.30 msza św. wotywna o Krwi Chrystus, zapraszamy czcicieli i noszących szkaplerz. Prosimy zgłaszać chorych których odwiedzimy przed świętami z posługą sakramentalną.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 200 zł. Dziś ofiary na utrzymanie kościoła (na prąd 3,2tyś). Parafia w Kazachstanie prowadzona przez Polaków zwraca się z prośbą o pomoc w postaci zamówienia mszy św. które zostaną tam odprawione (mogą też być msze gregoriańskie).
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji zgodnie z planem. Różaniec w intencji pokoju o godz. 17.30 w tygodniu, niedzielę po mszy o 9.00. Zapraszamy na nowennę (16-24.III) w intencji Ojczyzny po różańcu około godz. 18.00.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Książka o Bł. Mariannie Biernackiej, patronce teściowych (25zł). Poradniki: Wielki Post, Zmartwychwstanie (5zł).
  7. Zachęcamy do przekazania 1,5% swojego podatku na leczenie dzieci z naszej parafii: Szymon Domoracki nr KRS 0000615376; Antoś Romanowski cel szczegółowy: 16499 lub Szymon Wijas cel szczegółowy: 0442970.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej zaplanowane jest na 25.III. dotycząca wizytacji ks. Biskupa pod koniec kwietnia. Jednym z tematów jest utworzenie w naszym kościele Sanktuarium Maryjnego. Prosimy o spisanie świadectw osób, które doznały szczególnych łask za przyczyną Maryi lub innych świętych.
  9. Klasztor poszukuje pracowników do kuchni i restauracji. Można też skorzystać z oferty posiłków na wynos, jak też na święta wielkanocne. Informacje pod tel. 789190068. Parafialny Caritas przyjmuje zgłoszenia na odbiór żywności, które możemy otrzymać spełniając odpowiednie warunki (szczegóły w gablocie) i mając skierowanie z GOPS-u.

Wszystkim parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny.