2017.09.17 - XXIV Niedziela zwykła

1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
  2. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Sybiraka i rocznicę napaści Związku Radzieckiego  na Polskę, a w Kościele - Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  3. Adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy do godz. 18.00.
  4. Przypominamy, że od października nastąpi zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. W dni powszednie pozostaje msza św. poranna o godz. 7:30 (z wyjątkiem I soboty miesiąca kiedy jest Msza św. w Apartamentach Papieskich o 8:30), wieczorem 18:30 a nabożeństwa (różaniec, wypominki, droga krzyżowa, majowe, czerwcowe, I-piątkowe, Nowenna i inne) o godz. 18:00 przed mszą. Niedziela msza św. o godz. 9:00 i Suma o godz. 12:00, a w sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) wieczorna o godz. 19:00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o godz. 10:30. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą od października w niedzielę o godz. 11:30 przed mszą św.
  5. Przygotowujemy się remontu plebanii, w której konieczna jest wymiana drzwi i okien drewnianych (koszt 12 okien ok. 20 tyś zł a 3 drzwi ok. 10 tyś zł).
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 400 zł. Na cele remontowe z ofiar zebrano 3 tyś zł.
  7. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na fundusz Sióstr Karmelitanek w Ełku.
  8. Taca za tydzień - na potrzeby WSD w Ełku.
  9. Dziękujemy za wszelkie dary złożone na mszy św. dziękczynnej za plony ziemi szczególnie za komplet alb i ornaty.
  10. W poniedziałek o godz. 18.00 nabożeństwo do Ducha Świętego Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  11. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do MB Niepokalanej.
  12. Sprzątanie kościoła w piątek 22.IX: zapraszamy mieszkańców Leszczewka, a następne 6.X prosimy mieszkańców Leszczewa.
  13. W sobotę 23.IX  o godz. 15:00 w Starym Folwarku msza św. z poświęceniem krzyża.
  14. Schola parafialna pod kierunkiem P. Ani ma próbę w niedzielę 24.IX o godz. 10:30. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewania.
  15. Prosimy dzieci ze szkoły podstawowej by zabierały ze sobą ZIARNA.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. (NIEDZIELA ­- Różaniec do granic)
  17. Jest do nabycia Kalendarz Rolników na nowy rok w cenie 22 zł oraz kalendarz na 2018 rok o Wigrach w cenie 5 zł jako cegiełka na remont Klasztoru (może być dobrym prezentem na gwiazdkę czy Nowy Rok)
  18. Dziękujemy mieszkańcom Cimochowizny i Leszczewka za przewodniczenie Nabożeństwu Fatimskiemu. W październiku modlitwę poprowadzą mieszkańcy Leszczewa.