2018.04.01 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w serce miłość, pokój i nadzieję oraz błogosławi na drogach życia ku Wiecznej Radości.
  2. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w kościele parafialnym o 6:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Maćkowej Rudzie.
  3. W II Dzień Świąt w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym: o 9:00 i 12:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Ofiary przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski (List Episkopatu).
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Maćkowej Rudy, a za sprzątanie cmentarza mieszkańcom Cimochowizny i Leszczewka.
  5. Dziękuję o. Jackowi, ks. Adamowi, ks. Łukaszowi i klerykowi Jakubowi za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego, dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych wraz z kwiatami (szczególnie Panu Kościelnemu, Pani Monice, Katarzynie, Barbarze i pracownikom Fundacji), dziękuję asyście liturgicznej: ministrantom, lektorom, Pani Organistce i Scholii, wszystkim którzy pomogli upiększyć liturgię i nasz kościół.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Od ofiarodawców wpłynęło 850 zł.
  7. W tym tygodniu we wtorek 3.IV zapraszamy na spotkanie biblijne. Rozpoczęcie na Mszy św. o 18:30.
  8. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (modlitwa o powołania), I piątek (odwiedziny chorych od godz. 9:00, a od godz. 18:00 adoracja zakończona nabożeństwem do NSJ, ofiary na fundusz misyjny) i I sobota (Msza św. o 8:30 w kaplicy adoracji a potem wystawienie NS na cały dzień zakończone o 18:00 nabożeństwem różańcowym i litanią do św. Józefa). Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę 7.IV w Ełku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od 14:00 odbędzie się diecezjalny Dzień Skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten dzień, a konferencję wygłosi nasz o. Jacek Stefański.
  10. Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
  11. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. – 8.IV o 11:00 w Dużej Galerii. Ze względu na sprawy organizacyjne, które chcemy omówić, prosimy by nikogo nie zabrakło.
  12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 9.IV. Zachęcamy do podjęcia się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje na ołtarzu św. Romualda. Rozpoczęcie duchowej adopcji z błogosławieństwem odbędzie się na Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.
  13. W zakrystii jest do nabycia za dobrowolną ofiarę książka pt. „Wszystko o objawieniach z Lourdes” wydana z okazji 160-lecia objawień w Lourdes. Książka może być dobrym prezentem świątecznym.
  14. Bóg zapłać za złożone już ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego: Koło Różańcowe z Piertań i Tartaku 150 zł, z Remieńkinia 100 zł, z Mikołajewa 160 zł, Kaplica z Maćkowej Rudy 100 zł, i od osób indywidualnych 250 zł.).
  15. Pan Jan Walulik zaprasza po świętach do klasztoru na turnus oczyszczający tzw. „głodówka”. Szczegóły na stronie i w recepcji.
  16. Zapowiedzi: Magda Jaśkiewicz stanu wolnego zam. w Becejłach par. Becejły i Piotr Mierzejewski stanu wolnego zam. Stary Folwarku par. tutejsza zapowiedź II. Anna Chałko stanu wolnego zam. w Żubrówce Nowej par tutejsza i Maciej Prolejko stanu wolnego zam. w Gibach, par Giby zapowiedź II.
  17. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.06-1.07 br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
  18. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
  19. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.