2019.04.21 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w serce miłość, pokój i nadzieję oraz błogosławi na drogach życia ku Wiecznej Radości.
  2. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w kościele parafialnym o 6:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Maćkowej Rudzie. Natomiast w II Dzień Świąt Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym: o 9:00 i 12:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Ofiary przeznaczone są na KUL. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. Dziękuję ks. Adamowi, o. Jackowi, ks. Łukaszowi za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego, dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych wraz z kwiatami (szczególnie Panu Kościelnemu, Pani Monice, Pani Katarzynie i pracownikom Fundacji), dziękuję asyście liturgicznej ministrantom, lektorom, Pani Organistce i Scholii, wszystkim którzy pomogli upiększyć liturgię i nasz kościół.
  4. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 28.IV po Mszy św. o 12:00; kandydaci do Bierzmowania mają spotkania: w kościele parafialnym we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św. o 18:30 – a sobotę o 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach.
  5. W sobotę 27.IV w Ełku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 14:00 rozpocznie się diecezjalny Dzień Skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten dzień, a konferencję wygłosi ks. prał. Stanisław Tabaka.
  6. Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Wprowadzenie relikwii błogosławionego ks. Michała Sopoćko.
  7. Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski i naszej diecezji została przeniesiona na 30 kwietnia. Jest to również dzień imienin naszego ks. biskupa Jerzego, pamiętajmy w modlitwie.
  8. Plan wizytacji biskupiej 1.V: 9:00 Ingres z Mszą św. po której spotkanie z grupami: Żywy Różaniec, Domowy Kościół, DNNUJ, Apostolstwo Margaretka, Akcja Katolicka, Szkolne Koło Caritas, Kolędnicy misyjni, Bractwo procesyjne; godz. 12:00 Msza św. w Maćkowej Rudzie; 15:00Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z Radą parafialną, Caritas parafialny, katecheta, organista, kościelny; godz. 18:00 Msza św. z Sakramentem Bierzmowania.
  9. Zawiązała się grupa Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom, którzy podjęli się działań w ramach tego stowarzyszenia. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w środę 24.IV po Mszy wieczornej.
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Z ostatniej niedzieli wpłynęło 3000 zł a od ofiarodawców indywidualnych 300 zł, których polecamy naszej modlitwie. Zostały do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł). Dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego: Koło Różańcowe z Remieńkinia 110 zł, z Mikołajewa 150 zł, Kaplica z Maćkowej Rudy 100 zł, Cimochowizna 50 zł i od osób indywidualnych 270 zł). Dziękuję za sprzątanie cmentarza mieszkańcom Czerwonego Folwarku i Rosochatego Rogu.
  11. ZAPOWIEDZI: Adrian Marcin Daniłowicz, kawaler zam. w Leszczewku, par. tutejsza i Justyna Maksimowicz, panna, zam. w Polule par. Ducha Świętego w Kaletniku, zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
  12. Do 17.V trwa nabór do XV edycji konkursu na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego. Są nagrody pieniężne. Informacje na stronie parafialnej.
  13. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  16. Jest jeszcze kalendarz ścienny z Wigier na 2019r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. JPII z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), Płyta z kolędami w wykonaniu naszej P. Ani organistki (15zł).
  17. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.