2019.04.28 - II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Dziękujemy Ks. Kanclerzowi Marcinowi Maczanowi za Boże Słowo i wprowadzenie relikwii błog. ks. Michała Sopoćko. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia i błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie Triduum Paschalnego wraz z procesją, kapłanom, asyście liturgicznej, ministrantom, lektorom, Pani Organistce i Scholii, za przygotowanie dekoracji świątecznych wraz z kwiatami (Panu Kościelnemu, Pani Monice, Katarzynie i pracownikom Fundacji). Dziękujemy Parafianom z Maćkowej Rudy za odmalowanie kaplicy (Jan Tarlecki, Norbert Nowacki, Czesław Rosłaniec, Miłosz Cichocki, Wojciech i Bożena Tomczyk, Jerzy Cichanowicz, Piotr Milewski, Paweł Świacki, Fabian Świacki) i wszystkim paniom za sprzątanie.
  3. Sprzątanie kościoła przed Sakramentem Bierzmowania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. spowiedź we wtorek o godz. 18:00 potem Msza św. a po niej egzamin przez wizytatora dekanalnego.
  4. Plan wizytacji biskupiej 1.V: godz. 9:00 - Ingres z Mszą św. po której spotkanie z grupami: Żywy Różaniec, Domowy Kościół, DNNUJ, Apostolstwo Margaretka, Akcja Katolicka, Szkolne Koło Caritas, Kolędnicy misyjni, Bractwo procesyjne; godz. 12:00 – Msza św. w Maćkowej Rudzie; 15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie z Radą parafialną, Caritas parafialny, katecheta, organista, kościelny; godz. 18:00 - Msza św. z Sakramentem Bierzmowania
  5. Rozpoczyna się maj - miesiąc maryjny - zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych: w tygodniu o 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych. Weekend majowy w klasztorze, zapraszamy. Odwiedziny chorych 2.V w czwartek. Pamiętajmy tego dnia o flagach. 3.V. - Uroczystość NMP Królowej Polski, rocznica Konstytucji 3-Maja. Msze św. jak w niedziele oraz wieczorna o 18:30. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. I sobota miesiąca - Msza w apartamentach o godz. 8:30, potem adoracja w kaplicy, o godz. 19:00 - nabożeństwo fatimskie, różaniec a potem Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Piertań i Królówka.
  6. W sobotę 4.V w Raczkach o godz. 11:00 Świecenia Diakonatu.
  7. W niedzielę 5.V – zapraszamy młodzież bierzmowaną na spotkanie po Mszy św. o 9:00, a dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o 12:00. Młodzież bierzmowania zaproszona także jest na Diecezjalny Dzień Młodzieży w sobotę 11.V w Olecku o godz. 9:00 w Hali Lega.
  8. Caritas Polska: Został uruchomiony specjalny numer sms 72052 o treści SRILANKA (koszt 2,46 zł z VAT). Można również wspierać poszkodowanych poprzez wpłaty na konto o numerze 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem SRILANKA. Wpłaty na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu z dopiskiem: ODBUDOWA.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 50 zł, których polecamy naszej modlitwie. Zostały do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł).
  10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
  11. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy (kuchnia, przystań, pokoje). Tel. 508146007.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00. Zapraszamy na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.