2019.04.14 - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9:00. Po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
  2. W WIELKI CZWARTEK rozpocznie się Triduum Paschalne, zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18:30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa i Eucharystii.
  3. W WIELKI PIĄTEK o godz. 9:00 Ciemna Jutrznia a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 18:30 - rozważania poprowadzi Liturgiczna Ołtarza Służba. Następnie o godz. 19:00 Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku kiedy nie jest sprawowana Msza św. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na renowację Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  4. W WIELKĄ SOBOTĘ o godz. 9:00 Ciemna Jutrznia, potem adoracja Najświętszego Sakramentu. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10:00 12:00 14:00 oraz przed Mszą św. Wigilii Paschalnej, w Maćkowej Rudzie o 10:00. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Zaczyna się ona obrzędem poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła, potem rozbudowana liturgia słowa oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie wyruszymy w Procesji Rezurekcyjnej, prosimy o przygotowanie procesji i zaangażowanie się dzieci, młodzieży i całej asysty procesyjnej. Na liturgię przynosimy świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
  5. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w kościele parafialnym o 6:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Maćkowej Rudzie. W II Dzień Świąt w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym: o 9:00 i 12:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Ofiary tego dnia na KUL.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić plenerową Drogę Krzyżową wokół klasztoru. Za rozważania dziękujemy uczestnikom DNNUJ.
  7. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania we Wielką Środę (17.IV) po Mszy św. wieczornej i w najbliższą sobotę o 10:00 w Suwałkach.
  8. Nauka przed Chrztem dla rodziców i chrzestnych - w sobotę o godz. 10:30.
  9. Jutro III poniedziałek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Ducha Świętego a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne grupy Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom, którzy chcą podjąć się pewnych działań w ramach tego stowarzyszenia. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po świętach w środę 24.IV.
  10. Dziś ofiary na fundusz remontowy. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe – w ost. tygodniu wpłynęło 100 zł. Zostały nam do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł). Prace zaplanowane są na kwiecień. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego - mieszkańcy Maćkowej Rudy 100 zł. Złożyliśmy prośbę do Arcybiskupa Białostockiego o podarowanie naszej parafii relikwii bł. ks. Michała Sopoćko, abyśmy mogli wypraszać Miłosierdzie Boże dla naszej parafii i gości. Będziemy potrzebować relikwiarza.
  11. Są do nabycia ostatnie baranki wielkanocne Caritas - ofiara (6zł) to cegiełka na rozbudowę Domu Seniora w Ełku.
  12. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w Wielką Środę.
  13. Sprzątanie cmentarza przed świętami zaplanowane jest 17.IV prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Rosochatego Rogu.
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.