Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Komunikat Biskupa Ełckiego dotyczący diecezjalnej modlitwy w obronie prawdy o św. Janie Pawle II - 2 kwietnia 2023 r.

Komunikat Biskupa Ełckiego dotyczący diecezjalnej modlitwy w obronie prawdy o św. Janie Pawle II - 2 kwietnia 2023 r.

19.03.2023

Diecezja Ełcka staje w obronie prawdy o św. Janie Pawle II, jego świętości  i wielkości. Nie możemy milczeć i patrzeć obojętnie. Stańmy w obronie prawdy o św. Janie Pawle II z różańcem w ręku, ponieważ tą bronią możemy pokonać wszelkie zło i wyprosić pokój. Ten oręż dała nam Maryja, która obiecuje zwycięstwo nad wszelkim złem. Tą modlitwą Różańcową przez całe swoje życie i posługiwanie walczył sam św. Jan Paweł II ze złem i zakusami szatana. Zaufajmy Maryi i naśladujmy św. Jana Pawła II. Używając tej broni, którą jest Różaniec, odniesiemy zwycięstwo.

Zachęcam wszystkich wiernych diecezji ełckiej, abyśmy modlili się w swoich rodzinach i parafiach  modlitwą Różańcową, Koronką do Bożego Miłosierdzia, oraz trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu w obronie prawdy o św. Janie Pawle II.

Natomiast w niedzielę 2 kwietnia zachęcam wszystkich wiernych, a szczególnie zrzeszonych we wspólnotach, ruchach, bractwach i stowarzyszeniach kościelnych oraz ludzi dobrej woli do marszów i modlitwy w tych intencjach. W tym czasie odmawiajmy modlitwę Różańcową rozważając „Tajemnice Światła” w następujących intencjach:

  • w intencji dziękczynnej za całe dziedzictwo, które zostawił nam św. Jan Paweł II i za testament pełnienia miłości miłosiernej, który zostawił nam w Ełku;
  • w intencji pokoju w Ukrainie, naszej Ojczyźnie, Europie i świecie;
  • w intencji o przemianę serc i nawrócenie  tych, którzy szerzą kłamstwa o św. Janie Pawle II, chcą manipulować ludźmi ukazując im sfałszowane materiały o nim;
  • w intencji tych, którzy ulegli manipulacji, by Duch Święty obdarzył ich darem rozumu i mądrości, by usłyszeli Jezusowe „Effata” „Otwórz się”, by przejrzeli i usłyszeli oraz mieli pragnienie poszukiwania prawdy o św. Janie Pawle II;
  • w  intencji wszystkich ochrzczonych, byśmy poznawali nauczanie św. Jana Pawła II, wprowadzali je w życie oraz dawali świadectwo o św. Janie Pawle II.

Na czas modlitwy i marszów w obronie prawdy o św. Janie Pawle II z serca błogosławię.

+Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Ełk, 17 marca 2023 roku

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 868653
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow