Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2023 Jesień - rekolekcje i dni skupienia
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
30-lecie utworzenia Diecezji Ełckiej i Święcenia Biskupie

30-lecie utworzenia Diecezji Ełckiej i Święcenia Biskupie

Czcigodni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego Drodzy Diecezjanie!

Diecezja Ełcka przeżywa obecnie podniosłe chwile z racji przeżywanej 30. rocznicy istnienia oraz nominacji nowego Biskupa Pomocniczego w osobie ks. kan. dr. Dariusza Zalewskiego. W miesiącu październiku będziemy mieli okazję, by jako wspólnota diecezjalna dać wyraz naszej radości.

W sobotę 8 października w Ełckim Centrum Kultury o godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Gała podsumowująca obchody 30. rocznicy istnienia Diecezji Ełckiej. Serdecznie zapraszam Kapłanów i przedstawicieli wspólnot parafialnych do udziału w tym pięknym wydarzeniu.

Dnia 29 października w Katedrze Ełckiej pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Święceń Biskupich Biskupa Nominata Dariusza Zalewskiego. Po raz trzeci w historii Diecezji Katedra Ełcka będzie miejscem święceń biskupich.

Serdecznie zapraszam na te uroczyste i ważne dla naszego Kościoła lokalnego celebracje. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji naszego nowego Biskupa Pomocniczego i za całą Diecezję Ełcką. Z serca wszystkim błogosławię.

+Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Ełk, 28 września 2022 roku

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 782450
  • Zakładki 25

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow