Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
previous arrow
next arrow

Szlak Papieski „Tajemnice Zawierzenia” ma już 10 lat

Upamiętnienie wydarzenia sprzed dziesięciu lat odbyło się w wyjątkowej oprawie. Uroczystej Mszy św. sprawowanej na kajaku, nad brzegiem Czarnej Hańczy w poniedziałek 13 sierpnia  2018 r. przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller.

Bp Jerzy Mazur w homilii zwrócił uwagę na wezwanie Jezusa: „Wypłyń na głębię”. „Dziś te słowa Jezus kieruje do każdego z nas. Zaprasza nas, by zawierzyć się Bogu Ojcu, pokonać swoje słabości i zniechęcenia. Wypłyń na głębię własnego wnętrza. Przyjmij Słowo i otwórz Chrystusowi drzwi swojego serca takiego, jakie ono jest ” – mówił biskup ełcki.

 Wprowadzając zgromadzonych w istotę spływu Szlakiem Papieskim „Tajemnice Zawierzenia” bp Mazur zachęcał: „Trwajcie w postawie zawierzenia. Niech to zawierzenie będzie twoją busolą w życiu, byś żył zgodnie z wolą Bożą, według Jego miłości”.

„Wigierski Klasztor obchodzi w tym roku jubileusz 350-lecia od przybycia barci kamedułów, którzy uświęcili tę ziemię modlitwą, pracą ale przede wszystkim wiarą. Obchodzimy też 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzisiaj gromadzimy się w ogrodach klasztornych, aby cieszyć się i dziękować Panu Bogu za dar Szlaku Papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Szlak ten wiedzie z Wigier, rzeką Czarną Hańczą, aż do sanktuarium w Studzienicznej. Jest szczególną pamiątką obecności św. Jana Pawła II i zaproszeniem do pielgrzymowania i zawierzenia” – mówił ks. Jacek Nogowski, gospodarz miejsca.

Jubileuszowa trasa pielgrzymowania wiodła przez pierwszy etap Szlaku Papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Wśród uczestników byli kapłani, alumni WSD z Ełku, siostry zakonne oraz osoby świeckie m.in. z Ełku, Warszawy i Rybnika.

Na szlaku kajakarzy spotkała niespodzianka. W Maćkowej Rudzie zostali podjęci pokrzepiającym posiłkiem. Na zakończenie, w Wysokim Moście również mieszkańcy przygotowali ognisko z kiełbaskami i swojskimi słodkościami. Szlak nie tylko pod względem uroków krajobrazowych zachwyca, ale również  spotykani ludzie są gościnni i życzliwi. Po raz pierwszy płynęłam tą trasą i mam już mocne postanowienie, że tam powrócę.

W diecezji ełckiej są trzy Szlaki Papieskie: „Tajemnice Światła”, „Tajemnice Zawierzenia” oraz „Apostołów Miłosierdzia”.  Powstały jako duchowy pomnik św. Jana Pawła II. Co roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odpoczywających na Mazurach turystów.

Organizatorem tego wydarzenia była Fundacja Wigry Pro oraz Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej.

mr / diecezja.elk.pl

 

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 827695
  • Zakładki 25

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow