Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Komunikat bp. Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa

Komunikat bp. Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa

W ostatnich dniach środki społecznego przekazu informują nas o niepokojącym rozprzestrzenianiu się koronawirusa w świecie, a także w Polsce. Ma ono znamiona epidemii.

W związku z tym, serdecznie proszę wszystkich duszpasterzy w naszej diecezji i wiernych o modlitwę i wzajemne wsparcie. Chciałbym, byśmy dostosowując się do zaleceń służby zdrowia minimalizowali możliwość zarażenia się. Zachowajmy wszelkie środki zwiększonej ostrożności, a nade wszystko nie ulegajmy panice i zachowajmy spokój.

Jako ludzie wierzący, zwróćmy się w ufnej modlitwie do Chrystusa, prosząc o odwrócenie niebezpieczeństw i szkód, jakie niesie wirus. Nie zaniedbując niczego, co możemy zrobić dla powstrzymania wirusa, powierzmy Panu Bogu prośbę o pomoc i obronę. Przynaglają nas do tego słowa Psalmisty, który mówił: ,.Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie ” (Ps 127,1).

Przez wieki w obliczu różnych nieszczęść, epidemii, kataklizmów chrześcijanie uciekali się w modlitwie do Boga za pośrednictwem Matki Bożej i wstawiennictwem świętych Patronów. Trudne chwile pozwalała im przetrwać wiara w moc sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii. Nasi przodkowie uciekali się do Chrystusa, i znajdowali pociechę, umocnienie i ratunek w Jego krzyżu oraz wstawiennictwu Matki Najświętszej. W sytuacjach klęsk żywiołowych, nieszczęść i chorób uciekali się do postu i modlitwy. My również, pełni ufności w Bożą Opatrzność, podejmijmy w intencji odwrócenia zła, jakie niesie epidemia, modlitwę różańcową.

W intencji służby zdrowia i chorych, a zwłaszcza tych, którzy są najbardziej narażeni na zgubne skutki zakażenia koronawirusem odmawiajmy Koronkę do Bożego miłosierdzia lub inne modlitwy w rodzinach, kościołach, miejscach pracy.

Zachęcam do uczestniczenia we Mszach świętych, do adoracji Najświętszego Sakramentu. Po niedzielnej Mszy św. zaśpiewajmy Suplikacje.

Otoczmy także opieką ludzi starszych i samotnych żyjących w sąsiedztwie, obok nas. Zwróćmy uwagę na sytuację osób, które potrzebują naszej sąsiedzkiej pomocy.

Proszę, aby w Modlitwie wiernych, podczas Mszy św. często pojawiały się wezwania za wszystkich dotkniętych epidemią na świecie i w Polsce, o miłosierdzie Boże dla zmarłych i pociechę dla ich rodzin, o łaskę zdrowia dla chorych, o błogosławieństwo i ochronę dla lekarzy, służby zdrowia i opiekunów oraz mądrość dla rządzących i roztropność dla wszystkich ludzi.

Z darem modlitwy z serca błogosławię

Bp Jerzy Mazur SVD

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 895777
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow