2023.10.22 - XXIX Niedziela zwykła - Niedziela Misyjna

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego, ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18.00 w dni powszednie, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości.
  2. W tym tygodniu: w środę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację w intencji pokoju. Za tydzień w niedzielę po mszy o 9.00 i różańcu spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do bierzmowania. Na mszy o 12.00 wprowadzenie relikwii św. Wincentego a’Paulo.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 300zł (zakończyły się prace przy murze oporowym południowym i ołtarzu św. Michała, pozostał jeszcze do skończenia feretron św. Barbary). Za tydzień ofiary do puszek na Nuncjaturę Apostolską.
  4. Zapraszamy do codziennej Adoracji w intencji pokoju. Jest już nowy harmonogram na kolejne miesiące.
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Kalendarz Rolników na 2024 rok (26zł).
  6. Możemy już składać kartki na wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 30.X, prosimy mieszkańców Piertań i Królówka.
  7. Z soboty na niedzielę zmiana na czas zimowy.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
MODLITWA W INTENCJACH SYNODU (w miesiącu październiku)

Rozważając tajemnice radosne (światła, bolesne, chwalebne) różańca świętego, ufni w orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętamy także w intencjach odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Prosimy o to słowami liturgii: Boże, Ty jesteś Rządcą i Opiekunem swojego Kościoła, daj twoim sługom zgromadzonym na Synodzie ducha rozumu, prawdy i pokoju, aby gorliwie starali się poznać Twoją wolę i z całą mocą ją wypełniali.