2023.10.29 - XXX Niedziela zwykła - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ostatnia niedziela października to Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy budowniczym tej świątyni i wszystkim, którzy o nią dbają. Dziś wprowadzenie relikwii św. Wincentego à Paulo, dziękujemy Siostrom Szarytkom za obecność i świadectwo.
  2. Środa uroczystość Wszystkich Świętych 1.XI, msza o godz. 9.00, (10.30 - Maćkowa Ruda), 12.00, 18.30 (nie będzie mszy o godz. 15.00). O godz. 13.15 nabożeństwo na cmentarzu, a po nim poświęcenie pomników. Tego dnia odbędzie się kwesta na utrzymanie grobów kapłańskich. Natomiast XI Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych msza o godz. 7.30, 15.00 (na cmentarzu) i 18.30 (18.00 wypominki za zmarłych).
  3. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  4. W tym tygodniu: I czwartek Godzina Święta 23.00-24.00. I piątek odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny). I sobota msza w apartamentach 8.30, adoracja, a wieczorem o godz. 17.45 rozważanie, a potem różaniec z wypominkami. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej 6.XI po mszy wieczornej. Katecheza środowa zaplanowana jest na 8.XI w Rosochatym Rogu.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 420zł (zakończyły się prace przy murze oporowym południowym i ołtarzu św. Michała, pozostał jeszcze do skończenia feretron św. Barbary).
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracji w intencji pokoju. Intencja na listopad: Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, módlmy się o pokój, jedność z Bogiem i ludźmi, aby ustały wszelkie wojny i spory na świecie, a szczególnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Kalendarz Rolników na 2024 rok (26zł).
  8. Możemy składać kartki na wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza prosimy mieszkańców Piertań i Królówka.
  9. Jak co roku będziemy przygotowywać paczki dla dzieci, zachęcamy by przynosić pluszaki, książki (do kościoła lub szkoły), a w listopadzie po niedzielnej mszy o godz. 9 i 12 będziemy mogli zakupić ciast, aby wesprzeć naszą akcję. Osoby chętne do ciast prosimy o kontakt z Panią Lidką 510449830.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.