2023.10.15 - XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie, a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Dzisiaj Dzień Papieski ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”.
  2. Dzisiaj dzień wyborów, jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Ojczyzny. Módlmy się za polaków za mądre wybory zgodne z sumieniem uwzględniając podczas podejmowania decyzji m.in.: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci; prawa rodziny opartej na małżeństwie osób przeciwnej płci; prymat rodziców w wychowaniu dzieci.
  3. W tym tygodniu: w poniedziałek Koronka do Ducha Św. przed różańcem, a po mszy spotkanie AK. Sobota piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra. Dziś po mszy o 9:00 i różańcu spotkanie dla dzieci I komunijnych.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 600zł (zakończyły się prace remontowe przy murze oporowym południowym i ołtarzu św. Michała, pozostał jeszcze do skończeni feretron św. Barbary). Za tydzień ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracji w intencji pokoju. Jest już nowy program na kolejne miesiące.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Polecamy różne książeczki, modlitewniki, kalendarz (5zł), Kalendarz Rolników na 2024 rok (26zł).
  7. Możemy już składać kartki na wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 30.X, prosimy mieszkańców Piertań i Królówka.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
MODLITWA W INTENCJACH SYNODU (w miesiącu październiku)

Rozważając tajemnice radosne (światła, bolesne, chwalebne) różańca świętego, ufni w orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętamy także w intencjach odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Prosimy o to słowami liturgii: Boże, Ty jesteś Rządcą i Opiekunem swojego Kościoła, daj twoim sługom zgromadzonym na Synodzie ducha rozumu, prawdy i pokoju, aby gorliwie starali się poznać Twoją wolę i z całą mocą ją wypełniali.