2023.10.08 - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczął się październik, to miesiąc modlitwy różańcowej (zapraszamy w dni powszednie godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Za tydzień Dzień Papieski, ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. O godz. 12.00 wystąpi Suwalski Chóru Kameralny Viva Musica, a po mszy krótki koncert.
  2. W tym tygodniu: w środę katecheza ks. Henryka o godz. 18.00 w Czerwonym Folwarku nr 3 u Sołtysa. W sobotę Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach. Dziękujemy mieszkańcom Starego Folwarku za przewodniczenie w nabożeństwie fatimskim oraz tym którzy włączyli się w nabożeństwo 40-godzinne. Za tydzień w niedzielę po mszy o 9.00 i różańcu spotkanie dla dzieci I komunijnych.
  3. Zapraszamy do codziennej Adoracji w intencji pokoju. Jest już nowa rozpiska na kolejne miesiące. Intencja na październik: za rządzących we wszystkich krajach, aby mieli świadomość, że dana im władza ma być służbą w imię dobra i sprawiedliwości, i aby swoimi decyzjami wprowadzali pokój w społeczeństwach, którymi kierują.
  4. Osoby które przyjęły Czerwony Szkaplerz zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza za Ojczyznę Koronką do Krwi Chrystusa w każdy piątek o 6.30 w kaplicy adoracji oraz do comiesięcznej Mszy św. wotywnej o Krwi Chrystusa. Zachęcamy do włączenia się w Krucjatę Różańcową za Ojczyznę; przynajmniej jedna dziesiątka Różańca Świętego dziennie z intencją: "Z Maryją Królową Polski modlimy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu". Módlmy się za Polaków za mądre wybory zgodne z sumieniem uwzględniając podczas podejmowania decyzji m.in.: prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci; prawa rodziny opartej na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnej płci; prymat rodziców w wychowaniu dzieci.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 800zł (zakończyły się prace remontowe przy murze oporowym południowym i ołtarzu św. Michała, dziękujemy parafianom, darczyńcom i Panu Posłowi Jarosławowi Zielińskiemu za wsparcie wszystkich projektów 5). Dzisiaj ofiary na utrzymanie kościoła.
  6. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (9zł), TAK RODZINIE (9,50zł), Trwajcie w miłości (8zł), ANIOŁ STRÓŻ (9,90zł). Książka ks. Stefańskiego (20zł). Polecamy różne książeczki, modlitewniki, kalendarz (5zł).
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
MODLITWA W INTENCJACH SYNODU (w miesiącu październiku)

Rozważając tajemnice radosne (światła, bolesne, chwalebne) różańca świętego, ufni w orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętamy także w intencjach odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Prosimy o to słowami liturgii: Boże, Ty jesteś Rządcą i Opiekunem swojego Kościoła, daj twoim sługom zgromadzonym na Synodzie ducha rozumu, prawdy i pokoju, aby gorliwie starali się poznać Twoją wolę i z całą mocą ją wypełniali.