Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2022.08.14 - XX Niedziela zwykła

2022.08.14 - XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, szczególnie na czas wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. W sierpniu zachęcamy do podjęcia trzeźwości, jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Dziękujemy Kapłanom za pomoc (Ks. Andrzej, Ks. Jacek i Ks. Dariusz).
  2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej) odpust => Szczegółowy program. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, święto WP, rocz. Cudu nad Wisłą, Msze św. o godz. 9:00, 11:00 z procesją (proszę o przygotowanie, dzieci do kwiatów), 13:00, 15:00 i 19:00. Zapraszamy na Jarmark Wigierski, występy zespołów, wystawcy, atrakcje (szczegóły na plakacie). Mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe, a wszystkich do posłuszeństwa służbom porządkowym.
  3. W tym tygodniu: wtorek Koronka do Ducha Św. – DNNUJ, a po Mszy spotkanie AK. W sobotę piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie o g. 12:00 przy kościele św. Aleksandra. Niedziela - Dożynki parafialne o 12:00, prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec lub kosz, jako dziękczynienie za plony. Można przynosić książki, zabawki (nowe lub w dobrym stanie) na loterię fantową, która będzie na dożynkach oraz ciasta na cel leczenia Szymona i Zuzi. Tego dnia będą też regaty i szanty wigierskie.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500 zł (wkład własny parafii do projektów ok. 80 000 zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego). Dzisiaj ofiary na fundusz remontowy.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie oraz różaniec w języku polskim i ukraińskim o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
  6. W sobotę Nocne Zwiedzanie „Śladami Kamedułów” (zapisy w recepcji). Dzisiaj po Mszy o 9:00 koncert kameralny z okazji 102 rocznicy "Cudu nad Wisłą" - „A gdy na wojenkę szli Ojczyźnie służyć”, po 12:00 Orkiestry Victorii z Warszawy. W poniedziałek min. chór Ojczyzna oraz Zespól Suwalszczyzna.
  7. Ks. Józef Majewski organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Dożynki Ogólnopolskie z noclegiem i nawiedzeniem Sanktuariów w Toruniu i Licheniu. Wyjazd w piątek 2 września o godz. 21:00 z Krasnopola, powrót w niedzielę. Koszt 300 zł. Informacja i zapisy u ks. Majewskiego 695-811-914.
  8. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie..

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 917736
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow