Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2022.08.07 - XIX Niedziela zwykła

2022.08.07 - XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, szczególnie na czas wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. W sierpniu zachęcamy do podjęcia trzeźwości, jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Z racji odpustu i jarmarku będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15:00. => Szczegółowy program
 2. W niedzielę, wigilię odpustu po Mszy wieczornej procesja na cmentarz ok godz. 20:00 z modlitwą za zmarłych. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP (MB Zielnej) odpust. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, święto Wojska Polskiego, rocznica Cudu nad Wisłą, Msze św. o godz. 9:00, 11:00 z procesją (proszę o przygotowanie, dzieci do kwiatów), 13:00, 15:00 i 19:00. W sobotę, niedzielę i poniedziałek Jarmark Wigierski, pokaz służb mundurowych, występy zespołów, wystawcy, atrakcje (szczegóły na plakacie i Biuletynie). W sobotę w małej galerii od 8:30 do 11:00 będzie punkt poboru krwi i wymazu na dawcę szpiku. Mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe, a wszystkich do posłuszeństwa służbom porządkowym.
 3. Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Suwałki i Krasnopola oraz wszystkim którzy pomogli zorganizować spływ kajakowy. Na ręce Pani Renaty - Sołtys Maćkowej Rudy, składamy podziękowanie za przyjęcie uczestników spływu i przygotowanie agapy u Państwa Cichanowiczów. Dziękujemy mieszkańców Starego Folwarku za przewodniczenie w nabożeństwie fatimskim, we wrześniu prosimy mieszkańców Piertań i Królówka. Na Dożynki Parafialne (21.VIII) prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec lub kosz, jako dziękczynienie za plony. Można przynosić książki, zabawki (nowe lub w dobrym stanie) na loterię fantową, która będzie na dożynkach oraz ciasta na cel leczenia Szymona i Zuzi. Tego dnia będą też regaty i szanty wigierskie.
 4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 1300 zł (wkład własny parafii do projektów ok. 80 000 zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego). Rolników prosimy o zebranie zboża na wieńce dożynkowe. Dzisiaj po Mszy ofiary do puszek na fundusz kapłański, a za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
 5. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie oraz różaniec w języku polskim i ukraińskim o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
 6. W sobotę w kawiarni o godz. 19:00 koncert bluesowy, o godz. 20:00 Nocne Zwiedzanie „Śladami Kamedułów” (zapisy w recepcji). W niedzielę po Mszy o 9:00 koncert kameralny, po 12:00 Orkiestry Victorii z Warszawy i innych zespołów i chórów (plan w biuletynie). W poniedziałek min. chór Ojczyzna oraz Zespól Suwalszczyzna.
 7. W sobotę odbędzie się Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Początek o godz. 10:00, Msza św. o godz. 11:00.
 8. W zakrystii można składać podpisy pod projektem ustawy „W obronie chrześcijan”.
 9. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; VI-IX: 19:00(X-V: 15:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 887519
 • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow