2019.05.26 - VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna Dzień - Matki i Uroczystość I Komunii św. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, za przygotowanie kościoła oraz dar ołtarza. Dziękuję Kapłanom, Katechecie, Organistce, Kościelnemu, Paniom od dekoracji. Biały Tydzień – zapraszamy dzieci do udziału w Nabożeństwach majowych i Mszy św. wieczornej. Wszystkim Mamom, naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Od czerwca do końca września będzie dodatkowa niedzielna Msza św. wieczorna o 19:00.
  3. I sobota miesiąca Msza w apartamentach 8:30, potem całodniowa adoracja, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie: o 19:00 Różaniec, Msza św. i procesja wokół kościoła z litanią do NSJ. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy.
  4. Za tydzień rozpoczną się w Polsce uroczystości z okazji 40 rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Zapraszamy na godz. 11:30 w kościele wystąpi młodzież ze Szkoły w Starym Folwarku z montażem słowno-muzycznym o św. Janie Pawle II. Natomiast po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert Suwalskiego Chóru Primo. Za dwa tygodnie XX-lecie pobytu Jana Pawła II w Wigrach. => Program w biuletynie.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych i czerwcowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach.
  6. Dziękujemy mieszkańcom Remieńkinia i okolic za udział we Mszy św. o uświęcenie pól. Dziś o godz. 18:00 zapraszamy także na Mszę św. w Leszczewie. Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić Mszę św. przy krzyżach lub innych miejscach.
  7. Do środy trwają dni modlitw o urodzaje a w piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 250zł, a na kwiaty 50zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego i od Konserwatora Zabytków (łącznie 93000 zł) na remont ołtarza św. Piotra, który rozpocznie się pod koniec czerwca (wkład parafii 15000 zł).
  9. Zachęcamy do udziału w wyborach do europarlamentu.
  10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150zł z obiadem.
  11. Dnia 15 lipca wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna, szczegóły na plakacie i ulotkach.
  12. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy (kuchnia, przystań, pokoje). Tel. 508146007.
  13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.