2019.06.02 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego i 40 rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny o godz. 11:30 w kościele wystąpi młodzież ze Szkoły w Starym Folwarku z montażem słowno-muzycznym o św. Janie Pawle II. Natomiast po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert Suwalskiego Chóru Primo. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Zostały przywiezione relikwie św. Siostry Faustyny. Dziękuje przedstawicielom parafii za wspólny wyjazd. Odwiedziliśmy JE. Kard. Stanisława Dziwisza, który podarował nam pamiątki po św. Janie Pawle II. Istnieje możliwość ufundowania ornatu z wizerunkiem Papieża.
  3. We wtorek spotkanie biblijne, najpierw Msza o 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  4. Za tydzień rozpoczną się uroczystości z okazji XX-lecia pobytu św. Jana Pawła II w diecezji i Wigrach. => Program na stronie parafialnej, na plakatach i w biuletynie.
    W sobotę zapraszamy na Warsztaty Kulinarne z kuchni papieskiej oraz do udziału w rajdzie rowerowym z Wigier do Leszczewa (pod patronatem Gminy Suwałki), gdzie będzie Msza św. dziękczynna a po powrocie ognisko i agapa. Wieczorem koncert Zespołu „Zdążyć przed północą”.
    W niedzielę koncert Szkoły Muzycznej z Suwałk po Mszy o 12:00. W poniedziałek o 18:00 nabożeństwo z konferencją, Msza św. i koncert Zespołu Pogranicze z Szypliszk.
  5. Od czerwca do końca września będzie dodatkowo niedzielna Msza św. wieczorna o godz. 19:00.
  6. I piątek miesiąca - odwiedziny chorych. Ofiary podczas Mszy św. tego dnia - na fundusz misyjny.
  7. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy za przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim. Następne – 6 lipca – prosimy mieszkańców Leszczewa.
  8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach.
  9. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa, Tartaku i okolic za udział we Mszy św. o uświęcenie pól. Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić Mszę św. przy krzyżach.
  10. Od piątku trwamy na Nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  11. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 200 zł, a na ornat s. Faustyny 900 zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie. Otrzymaliśmy dofinansowanie (93 tys. zł) na remont ołtarza św. Piotra, który rozpocznie się pod koniec czerwca (wkład parafii 15 tys. zł). Za tydzień taca na fundusz remontowy.
  12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
  13. Dnia 15 lipca wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna, szczegóły na plakacie i ulotkach.
  14. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy (kuchnia, przystań, pokoje). Tel. 508146007.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.