2019.05.19 - V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, dziękujemy o. Józefowi Witko OFM za przeprowadzone rekolekcje, a ks. Marianowi Szewczykowi i ks. Krzysztofowi Walendziukowi za pomoc. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Za tydzień o godz. 12:00 w naszej parafii uroczystość I Komunii św., do której przystąpi grupa 13 dzieci. W sobotę o godz. 11:00 spowiedź z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, dzieci przynoszą świece. W piątek po Mszy św. wieczornej sprzątanie kościoła.
  3. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek, wtorek i czwartek, po Mszy św. wieczornej.
  4. Jutro III poniedziałek miesiąca zapraszamy wszystkich należących do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, koronka po litanii do Matki Bożej.
  5. VI o godz. 12:00 z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka, w koncercie dedykowanym rodzinom, wystąpi w naszym kościele Suwalski Chór Primo.
  6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
  7. Zapraszamy do zamawiania Mszy św. przy krzyżach o urodzaje i błogosławieństwo pól i rolników.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 300 zł, a z ostatniej niedzieli 2600 zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie. Opłaciliśmy za płyty kamienne do uzupełnienia posadzki w kościele (koszt 5000 zł). Otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego i od Konserwatora Zabytków (łącznie 93000 zł) na remont ołtarza św. Piotra, który rozpocznie się pod koniec czerwca (wkład parafii 15000 zł).
  9. Z radością przekazujemy wiadomość, że już zostały przyznane naszej parafii - i w najbliższym czasie zostaną odebrane z Krakowa - relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej.
  10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
  11. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy (kuchnia, przystań, pokoje). Tel. 508146007.
  12. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  14. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10 zł - na Dzieło Biblijne).
  15. Jest jeszcze kalendarz ścienny z Wigier na 2019r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. JPII z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), Płyta z kolędami w wykonaniu naszej P. Ani organistki (15zł).
  16. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.