2019.05.12 - IV Niedziela Wielkanocna - Dobrego Pasterza

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
  3. W dniach 17-19.V odbędą się w klasztorze rekolekcje prowadzone przez o. Józefa Witko OFM. Temat rekolekcji: Jabes - modlitwa, która zmienia życie. Skorzystajmy z tego daru. Szczegóły w biuletynie. Osoby przyjeżdżające na rekolekcje proszone są o umieszczenie białej kartki na przedniej szybie auta i parkowanie w ogrodach.
  4. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 12:00.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 400 zł, których polecamy naszej modlitwie. Dzisiaj taca na fundusz remontowy.
  6. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.IV. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
  7. Ogłoszenie dla rolników: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina że tylko do 15 maja można złożyć wnioski o dopłaty przez Internet lub w placówce Agencji (ul. Sportowa 22)
  8. Klasztor potrzebuje na sezon ludzi do pracy (kuchnia, przystań, pokoje). Tel. 508146007.
  9. Do 17.V trwa nabór do XV edycji konkursu na najlepiej zachowany zabytek wiejskiego budownictwa drewnianego. Szczegóły na stronie parafialnej.
  10. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10 zł-na dzieło biblijne).
  13. Jest jeszcze kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), Płyta z kolędami w wykonaniu naszej P. Ani organistki (15zł).
  14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.