2019.03.31 - IV Niedziela Wielkiego Postu 'Laetare'

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dziękujemy Piotrowi Dettlaff CSsR za przybycie, modlitwę i głoszone Słowo Boże. Ofiary dziś składane to nasze podziękowanie dla ojca rekolekcjonisty i dzieła, które prowadzi (Radio Maryja i TV TRWAM). Dziękuję naszym kapłanom wigierskim, spowiednikom, kościelnemu, organistce, kuchni kamedulskiej.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa. Losujemy też figurę Chrystusa, którą dzieci zabierają do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą (5.IV - Żywy Różaniec, 12.IV - DNNUJ (plenerowa wokół klasztoru), 19.IV - Służba Liturgiczna Ołtarza).
  3. W niedzielę 7.IV w Wigrach odbędzie się XVII koncert najstarszych pieśni wielkopostnych pt. „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny’’ podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 12:00 oraz na pół godz. przed i pół godz. po każdej Mszy św. W tym dniu wyjątkowo Godzinki ku czci MB o godz. 8.20. Za tydzień ofiary na WSD w Ełku a 14.IV na fundusz remontowy.
  4. W tym tygodniu (2.IV) we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie biblijne w Dużej Galerii; I czwartek miesiąca (Nowenna do Matki Bożej godz. 18:00); I piątek miesiąca odwiedziny chorych, adoracja Najświętszego Sakramentu od 18:00 zakończona Litanią do Najśw. Serca Jezusowego (ofiary podczas Mszy św. na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o 8:30, potem całodniowa adoracja NS zakończona o 18:00 nabożeństwem różańcowym.
  5. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców w niedzielę 7.04 o 11:00.
  6. Powstaje grupa Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i chcą działać w ramach tego stowarzyszenia. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest 15.IV (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 100 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Zostały do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł). Prace zaplanowane są na kwiecień. Dziękujemy za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego -250 zł.
  8. Są do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas, z których ofiara (6 zł) jest cegiełką na rozbudowę Domu Seniora w Ełku.
  9. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w Wielkim Tygodniu.
  10. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej czynna jest w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  11. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.