2019.03.24 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj o godz. 11:00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Następne spotkanie to udział w czasie rekolekcji wielkopostnych, które odbędą się w naszej parafii 29 - 31.III. Poprowadzi je o. Piotr Dettlaff CSsR. Piątek, sobota przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Plan: piątek godz. 9:00 - Msza św. w szkole w Starym Folwarku; w Wigrach 11:00 i 18:30 a 18:00 - Droga Krzyżowa; sobota: w Wigrach 11:00 i 18:30., w Maćkowej Rudzie - 16:00; niedziela zakończenie a ofiary jako nasze podziękowanie dla ojca rekolekcjonisty i dzieł, w których pracuje (Radio Maryja i TV TRWAM). W sobotę o 18:00 różaniec w int. naszej parafii.
  2. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii (29.III - Domowy Kościół, 5.IV - Żywy Różaniec, 12.IV - DNNUJ - plenerowa wokół klasztoru, 19.IV - Służba Liturgiczna Ołtarza).
  3. Jutro poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia z modlitwą za dzieci nienarodzone. Zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji. Ulotki do zapisania się z modlitwą leżą na ołtarzu Bożego Narodzenia. Przyjęcie do adopcji będzie w trakcie Mszy św. wieczornej.
  4. Powstaje grupa Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i chcą podjąć się pewnych działań w ramach tego stowarzyszenia. Spotkanie organizacyjne zaplanowane jest 15.IV (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 550 zł, a na dzieło Ad Gentes – cele misyjne 850 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Zostały do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł). Prace zaplanowane są na kwiecień.
  6. Są do nabycia baranki wielkanocne Caritas, z których ofiara (6zł) będzie cegiełką na rozbudowę Domu Seniora w Ełku.
  7. W niedzielę 7.IV w Wigrach odbędzie się XVII Koncert Najstarszych Pieśni Wielkopostnych pt. „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny’’ podczas Mszy św. o godz. 9:00 i 12:00 oraz na pół godz. przed i po każdej Mszy św.
  8. W Ełku odbędzie się Kurs dla fotografów i kamerzystów dnia 30.III. i 13.IV. Zgłoszenia tel. 501142057 lub 87/6216814
  9. Za tydzień zmiana czasu z soboty na niedzielę o godzinę do przodu.
  10. Zespół JASPIS we współpracy z Franciszkanami i Jezuitami z Krakowa wydał płytę z pieśniami uwielbienia oraz czytanym Słowem Bożym. Nabywając płytę w cenie 20 zł wspieramy dzieło Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem oraz zakup różańców św. z relikwiami Braci Męczenników z Pariacotto osobom przebywającym w zakładach karnych w całej Polsce.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.