2019.04.07 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj w naszej świątyni odbywa się XVII koncert najstarszych pieśni wielkopostnych pt. „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyznypodczas Mszy św. o godz. 9:00 i 12:00 oraz na pół godz. przed i po każdej Mszy św. Witamy wszystkie Zespoły i dziękujemy organizatorom, szczególnie Staroście Powiatu Suwalskiego i Wójtowi Gminy Suwałki. Patronat objął Miesięcznik Martyria. Dziękujemy ks. red. Krzysztofowi Zubrzyckiemu oraz klerykowi z WSD w Ełku za obecność.
  2. W środę rocznica Katastrofy Smoleńskiej a w sobotę Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Módlmy się w intencji Ojczyzny.
  3. W piątek plenerowa Droga Krzyżowa wokół klasztoru o godz. 18:00, potem Msza św. Krzyż przy poszczególnych stacjach niosą: I - Sołtysi z naszej parafii; II - Nauczyciele, katecheci; III - Młodzież bierzmowana; IV - Matki i kobiety; V - Ojcowie i mężczyźni; VI - Dzieci komunijne z rodzicami; VII - Żywy Różaniec; VIII - Domowy Kościół; IX - Rada Parafialna; X - Pracownicy Fundacji Wigry Pro; XI - DNNUJ; XII - Bractwo procesyjne; XIII - Gospodarze i rolnicy, XIV - Ministranci i lektorzy.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa, przed godz. 12:00 gromadzimy się przy Krzyżu misyjnym by poświęcić przyniesione palmy, a potem procesja do kościoła. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na konkurs palm i zachęcamy do ich własnoręcznego wykonania.
  5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w tym nabożeństwie oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i posłużą do losowania figury Chrystusa. Dzieci zabierają ją do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą: 12.IV-DNNUJ, 19.IV-Służba Liturgiczna Ołtarza.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Zostały do uzupełnienia płyty kamienne w posadzce kościoła po położeniu instalacji elektrycznej (koszt ok. 5500 zł). Prace zaplanowane są na kwiecień. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: Koła Różańcowe z Mikołajewa (150 zł), z Remieńkinia (110 zł) oraz indywidualne - (100 zł). Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  7. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania mają spotkania w soboty o 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach. Ponieważ zbliża się termin Bierzmowania, zapraszamy kandydatów i rodziców na spotkanie 12.IV w piątek po Drodze Krzyżowej i wieczornej Mszy św.
  8. Powstaje grupa Akcji Katolickiej. Dziękuję naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i chcą zaangażować się w działalność tego stowarzyszenia. Kolejne spotkanie zaplanowane jest 15.IV (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy
  9. Są do nabycia baranki wielkanocne Caritas. Ofiara (6zł) jest cegiełką na rozbudowę Domu Seniora w Ełku.
  10. Prosimy zgłaszać chorych których odwiedzimy przed świętami w Wielkim Tygodniu.
  11. Sprzątanie cmentarza przed Świętami zaplanowane jest na 17.IV. Zapraszamy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Rosochatego Rogu.
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.