2018.12.02 - I Niedziela Adwentu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”, będziemy mogli zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny (ofiary na zakup maszyny sprzątającej). Witamy alumna II roku WSD w Ełku, który zbiera ofiary na potrzeby seminarium. Po mszy ofiary do puszek na paczki dla dzieci.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele odbędzie się koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych "Niepodległa w duszy nam gra"! Wystąpi Chór PRIMO z Suwałk, serdecznie zapraszamy.
  3. Roraty w tygodniu o godz. 7:00. We środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które posłużą do losowania figurki Matki Bożej do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  4. W ramach wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabywać świece Caritas: zwykłe za 6 zł, oraz większe ‘kule’ za 13 zł.
  5. Spotkanie Biblijne we wtorek, najpierw Msza święta o 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  6. W tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 6.XII od godz. 9:00.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Trwają jeszcze prace przy wymianie instalacji elektrycznej.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Tartaku. Następne 6.XII prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy, a kolejne 14.XII prosimy pracowników Fundacji Wigry PRO.
  10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii wraz z odpustem 7-9.XII które poprowadzi Ks. Jarosław Dąbrowski. Piątek msza św. o 9:00 w Szkole w Starym Folwarku, Wigrach o 12:00 i 18:30, sobota 9:00, 12:00, 18:30 i Maćkowa Ruda 16:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z Mikołajem a po 18:30 z Kółkami Różańcowymi. Niedziela zakończenie a ofiary dla księdza rekolekcjonisty który buduje kościół w Ełku.
  11. Dnia 8.XII w Domu Królewskim odbędą się Warsztaty Kulinarne z pierników świątecznych, a 9.XII Wigierski Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z koncertem zespołu SONUS z Krzywego. Szczegóły na stronie Fundacji lub w recepcji.
  12. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  13. Jest kalendarz na przyszły rok możemy zamawiać intencje. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł-cegiełka na remont), książki: Wszystko o Różańcu (7 zł) i Wszystko o Bożym Narodzeniu (9zł).
  14. Z racji remontu kaplicy adoracji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.