2018.12.09 - II Niedziela Adwentu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Przeżywamy czas Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny (ofiary na zakup maszyny sprzątającej) oraz świece Caritas. Dziękujemy Ks. Jarosławowi Dąbrowskiemu za przeprowadzone rekolekcje. Niech Maryja otacza opieką a Pan Jezus daje sił w posłudze kapłańskiej i budowie kościoła. Dziękujemy kapłanom, spowiednikom, kościelnemu, organistce, kuchni oraz za dary na stół rekolekcyjny i dar modlitwy.
  2. Dziękujemy za ofiary do puszek na paczki dla dzieci (600zł) i wszystkim Darczyńcom indywidualnym.
  3. Dzisiaj w Domu Królewskim do godz. 15:00 trwa Kiermasz Bożonarodzeniowy, o godz. 13:00 odbędzie się koncert zespołu SONUS z GOK w Krzywym, serdecznie zapraszamy.
  4. Roraty w tygodniu o godz. 7:00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które posłużą przy losowaniu figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
  5. W czwartek o godz. 18:00 Nowenna do Niepokalanej. Zgłaszajmy chorych, których odwiedzimy przed świętami.
  6. Spotkanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w niedzielę 16.XII po Mszy św. o godz. 9:00 a dzieci przygotowujące się do I Komunii św. 23.XII o godz. 11:00.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 13:00 w Domu Królewskim odbędzie się promocja nowego albumu „Kamedulskie Wigry” autorstwa Piotra Malczewskiego. Zapraszamy.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 600 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Kończą się prace przy wymianie instalacji elektrycznej. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Maćkowej Rudy. Następne 14.XII prosimy pracowników Fundacji Wigry Pro, a kolejne 21.XII prosimy mieszkańców Leszczewka. 22.XII strojenie kościoła, choinek zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie dzieci na godz. 9:00.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopismo ARKA w całości poświęcony jest historii Klasztoru wigierskiego.
  11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  12. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. JPII z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Różańcu (7zł) i Wszystko o Bożym Narodzeniu (9zł).
  13. Z racji remontu kaplicy adoracji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.