2018.11.25 - XXXIV Niedziela zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i ostatni tydzień roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy czas Adwentu, będziemy mogli zaopatrywać się w opłatki na stół wigilijny (ofiary na zakup maszyny sprzątającej). Za tydzień taca na WSD w Ełku a ofiary do puszek na paczki dla dzieci.
  2. W tygodniu I sobota miesiąca Msza w Apartamentach Papieskich o godz. 8:30 a wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30, o 18:00 różaniec zakończony błogosławieństwem a potem Msza św.
  3. Wypominki za zmarłych (18:00 w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00).
  4. Inauguracja roku Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa odbędzie się 1.XII w Suwałkach o godz. 10:00 w kościele św. Aleksandra.
  5. XII po Mszy świętej o godz. 12:00 w kościele odbędzie się koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych "Niepodległa w duszy nam gra"! Wystąpi Chór PRIMO z Suwałk, serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 700 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Trwają jeszcze prace przy wymianie instalacji elektrycznej.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Magdalenowa, Wigier i Ryżówki. Następne 30.XI prosimy mieszkańców Tartaku, a kolejne 6.XII prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy.
  8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii wraz z odpustem 7-9.XII które poprowadzi Ks. Jarosław Dąbrowski. 8.XII po Mszy świętej o godz. 12:00 spotkanie z Mikołajem a o 18:00 nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej i spotkanie z Kółkami Różańcowymi.
  9. Dnia 8.XII w Domu Królewskim odbędą się Warsztaty Kulinarne z pierników świątecznych, a 9.XII Wigierski Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z koncertem zespołu SONUS z Krzywego. Szczegóły na stronie Fundacji lub w recepcji.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopismo ARKA w całości poświęcony jest historii Klasztoru wigierskiego.
  11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  12. Jest kalendarz na przyszły rok możemy zamawiać intencje. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł - cegiełka na remont), książka Wszystko o Różańcu (7 zł).
  13. Z racji remontu kaplicy adoracji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.