Polska pod Krzyżem - 14.IX.2019

W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego.

Wydarzenie rozpoczyna się 14 września o godzinie 11:00. Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intensywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, Mszę Świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod Krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej.

• 09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
  • 10:45 Zawiązanie wspólnoty.
  • 11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
  • 11:30 Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
  • 13:00 Przerwa na posiłek.
  • 15:00 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
  • 17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
  • 18:30 Przerwa.
  • 19:30 Droga Krzyżowa.
  • 21:00 Apel Jasnogórski: na żywo z Jasnej Góry.
  • 21:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

„Polska pod Krzyżem” to akcja ogólnopolska, podjęta jako przebłaganie za bluźnierstwa i profanacje oraz wielka modlitwa o nawrócenie, by wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie i aby wszystkie rodziny były silne Bogiem. W naszej świątyni 14.IX. zapraszamy na całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu; o 15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa; o 18:00 - Różaniec św. (część bolesna); 18:30 - Msza św.

Przynieśmy do poświęcenia krzyże, które zawiesimy w naszych domach i miejscach pracy.