417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg

2023.11.24-26 - Rekolekcje biblijne dla małżeństw:„Pewnego dnia Elizeusz przechodził przez Szunem”... (2 Krl 4,8)

Tematem naszych listopadowych rekolekcji dla małżeństw są dzieję Szunemitki (2 Krl 4,8-37; 8,1-6). Jest to jeden z najbardziej znamiennych epizodów w życiu Proroka Elizeusza. Rzuca ono światło na znaczenie małżeństwa i rodziny w świetle wiary. Pochylając się nad tym fragmentem Drugiej Księgi Królewskiej zobaczymy, jak łaska Boża nie tylko wspomaga, ale również i przemienia nas, gdy żyjemy w łasce i pokładamy całą swoją ufność w Bogu. W naszych refleksjach posłużymy się przemyśleniami św. Jana Pawła II, Ojców Kościoła i świętych.

Zapraszamy zatem na wzgórze wigierskie, aby tu skosztować opieki Matki Bożej Niepokalanej nad małżonkami, którzy do tego miejsca przychodzą, aby umocnić swoją więź małżeńską i katolicką wiarę.

Zaproszenie na rekolekcje i dni skupienia w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach - Jesień '23

Zapraszamy na planowane tej wiosny rekolekcje i dni skupienia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisy już trwają.

2023.06.16-18 Rekolekcje "Gdy życie stawia trudne pytania..." - o. Józef Witko OFM

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje, które pomogą nam w takich sprawach: Jak radzić sobie ze stresem? Jak poradzić sobie po porażce? Jak pokonać depresję?  Jak żyć ponad przeciętność? Jak zachować pokój umysłu? Jak radzić sobie ze zniechęceniami? Jak przezwyciężyć trudności? Jak ufać w kryzysie?  Jak mogę się zmienić? Jak mogłem to wszystko zepsuć? Dlaczego mnie to spotkało? Jak pokonać samotność? Jak pokonać nałogi?).

Zaproszenie na rekolekcje i dni skupienia w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach - Wiosna'23

Organizatorami są: Parafia Wigierska oraz WANE

Dzień Skupienia DNNUJ w Wigrach - 22.10.2022

W sobotę 22 października 2022 r. w par. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach odbędzie się Dzień Skupienia dla członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i wszystkich, którzy mają pragnienie przeżyć ten dzień formacyjny. To Dzieło rozwija się dzięki uświęceniu tych, którzy podejmują stałą modlitwę w intencji wszystkich przedsięwzięć związanych z każdym dziełem duszpasterskim w diecezji ełckiej. Osoby należące do Dzieła uczestniczą w spotkaniach formacyjnych jak również i w dniach skupienia, które pomagają im pogłębić swoje życie duchowe w duchu maryjnym z uwzględnieniem bogatej tradycji i nauczania Kościoła katolickiego.

Rekolekcje i dni skupienia w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach - jesień'22

Zapraszamy na planowane tej jesieni rekolekcje i dni skupienia. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zapisy już trwają.

Organizatorami są: Wigierska Parafia oraz WANE