2021.08.01 - XVIII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej mszy. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego, módlmy się za poległych i naszą Ojczyznę. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia trzeźwości w ramach duchowego przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Od 6.VIII chcemy rozpocząć w naszej parafii rekolekcje BEATYFIKACJA33 jako przygotowanie do beatyfikacji (w tygodniu godz. 17:30, a w niedzielę o 18:00) zakończenie 8.IX. Po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert organowy w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry”.
  2. W tym tygodniu: I wtorek miesiąca spotkanie biblijne po mszy o godz. 18:30; I czwartek, Nowenna do MB o godz. 18:00; I piątek odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny). Po mszy spotkanie rodziców i dzieci, które przystąpiły do I komunii św. I sobota msza w apartamentach 8:30, adoracja, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00 różaniec, msza, procesja i apel. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Remieńkinia. Za tydzień w niedzielę po mszy o 12:00 kolejny koncert organowy w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry”.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 700zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. Dzisiaj ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy. Rolników prosimy o zebranie zboża na wieńce dożynkowe.
  4. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna. Jest do nabycia książka: „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik (5zł). Do nabycia płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku jako cegiełka na utrzymanie klasztoru.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na miesiąc sierpień: Za wstawiennictwem MB módlmy się w intencji obecnie powstających Gwiazd, zwłaszcza za Gwiazdy na Filipinach, w Teksasie, Kansas i Salwadorze, by wkrótce stały się miejscami szczególnego błogosławieństwa i udzielania się Jezusowego pokoju dla całego świata. Msza św. w rycie rzymskim (zw. Trydenckim) będzie sprawowana w Suwałkach, 1 i 3 niedziela miesiąca w kaplicy przy par. Bożego Ciała (u Franciszkanów).
  6. Naszych parafian prosimy o umieszczanie karty parkingowej za przednią szybę auta.
  7. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła.
  8. Ogłoszenie z Gminy Suwałki: 15 sierpnia w Wigrach będzie punkt szczepień.
  9. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.