2021.07.25 - XVII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej mszy. Dzisiaj wspomnienie św. Krzysztofa po każdej mszy św. błog. kierowców i pojazdów, ofiary do puszek na MIVA Polska akcja 1 grosz za 1 km (na środki transportu dla misjonarzy). Dzisiaj Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dodatek do Biuletynu zawiera Orędzie Papieża na ten dzień. Po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert organowy w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry”. O godz. 17:00 zapraszamy na wspólną godzinną adorację w intencji pokoju.
  2. W tym tygodniu: czwartek Nowenna do MB o godz. 18:00. W sobotę po mszy wieczornej w Kawiarni pod wieżą koncert kameralny zespołu TrioA`tre, a o godz. 21:30 kino plenerowe przy Tawernie pt. „Historia Roja”. Za tydzień w niedzielę po mszy o 12:00 drugi koncert organowy w ramach festiwalu „Kamedulskie Wigry”.
  3. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 1950 zł., których polecamy w nowennie do Matki Bożej (wkład własny parafii do projektów ok. 80 tys. oraz na zakupienie i sprowadzenie organów z Niemiec ok. 100 tys.); (prace: część muru, inst. ppoż i elektry. okna nad zakrystią i część ołtarza królewskiego). Dziękujemy za ofiary na odnowienie pomnika ks. T. Dąbrowskiego. Za tydzień ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez nawałnice. Rolników prosimy o zebranie zboża na wieńce dożynkowe.
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3 zł.), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  6. Jest do nabycia książka: Prymas Tysiąclecia (5 zł.), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik (5 zł.), Najświętsze serce Jezusa, Nadzieja i ocalenie 5 zł. Do nabycia płyta CD nagrana min. przez Siostry Karmelitanki i Alumnów WSD w Ełku jako cegiełka na utrzymanie klasztoru.
  7. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencja na miesiąc sierpień: Za wstawiennictwem MB módlmy się w intencji obecnie powstających Gwiazd, zwłaszcza za Gwiazdy na Filipinach, w Teksasie, Kansas i Salwadorze, by wkrótce stały się miejscami szczególnego błogosławieństwa i udzielania się Jezusowego pokoju dla całego świata.
  8. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła.
  9. Ogłoszenie z Gminy Suwałki: za tydzień w Wigrach będzie bus, w którym można się zaszczepić.