2020.03.29 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu w której Jezus jako Bóg i Władca ukazuje miłosierdzie wszystkim ludziom i prowadzi ich do nowego życia, które podtrzymujemy dzięki Jezusowi, kiedy przyjmujemy Jego Ciało, które jest pokarmem nieśmiertelności, lekarstwem pozwalającym nam nie umierać lecz żyć wiecznie w Chrystusie. Wszystkich naszych Parafian i Gości polecamy w naszej codziennej modlitwie.
  2. W związku z najnowszym rozporządzeniem władz cywilnych i zarządzeniem Biskupa Ełckiego we Mszy Św. lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zarządzenia, pierwszeństwo mają osoby które zamówiły Mszę św. Natomiast ceremonie pogrzebowe będą sprawowane tylko na cmentarzu, przy udziale najbliższej rodziny osoby zmarłej. Msza św. pogrzebowa bez trumny powinna być sprawowana w dniu pogrzebu lub innym dniu, po ustaleniu z rodziną. Obowiązuje limit uczestniczących do 5 osób. W tym czasie nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub na wyraźną prośbę wiernych.
  3. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zachęcamy do domowej, rodzinnej modlitwy, do rozważań Drogi Krzyżowej i śpiewu Gorzkich Żali, Komunii św. duchowej, oraz do modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w domach.
  4. Zgodnie ze Wskazaniami Biskupa Ełckiego odnośnie przeżywania nabożeństw Wielkiego Tygodnia i uroczystości paschalnych:Niedzielę Palmową przeżywamy bez procesji z palmami, odwołane zostają spotkania Młodzieży. Uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego nie jest nakazane – zachęcam, by łączyć się duchowo z celebracjami kościelnymi poprzez transmisje na żywo. […] Liczba wiernych w kościołach – do 5 osób. W Wielkim Tygodniu szczególnie zachęcam do częstej medytacji nad Słowem Bożym w naszych rodzinach, korzystajmy z Pisma św., czytajmy teksty biblijne zwłaszcza dotyczące Męki Pańskiej.” Cały dokument – w aktualnym Dodatku do biuletynu oraz w gablocie i na stronie parafialnej.
  5. Przez cały tydzień zapraszamy indywidualnie na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy, od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej; o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św. o oddalenie pandemii koronawirusa. Przed i w czasie każdej Mszy św. możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  6. Przypominamy, że obowiązek spowiedzi i przyjęcia Komunii św. (wynikający z 3 przykazania kościelnego: Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię św.) – zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 920 §1-2) oraz Katechizmem Kościoła Katolickiego (KKK nr 1389, 2042) może być spełniony także w okresie wielkanocnym aż do Niedzieli Trójcy Świętej – w tym roku do 7 czerwca.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 950 zł. Ofiarodawców polecamy w nowennie do Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.
  8. Są do nabycia ‘baranki wielkanocne’ (6zł), ofiary na Centrum Senioralne w Ełku. Można zgłaszać ilość osób na beatyfikację kard. Wyszyńskiego by otrzymać kartę wstępu na plac celebry.