2020.04.05 - Niedziela Palmowa

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień, w którym sprawujemy zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia. Dziś także Światowy Dzień Młodzieży, prośmy aby młodzi zawsze pragnęli być blisko Chrystusa szukając przyjaźni z Bogiem. Wszystkich Parafian i Gości obejmujemy naszą modlitwą i życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas jednością, miłością i pokojem.
  2. Zgodnie z rozporządzeniem we Mszy Św. lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo prosimy o przestrzeganie tego zarządzenia, jest to także nasza odpowiedzialność, aby się nie zarazić i nie zarażać innych, do czego mobilizuje nas przykazanie miłości bliźniego. Pierwszeństwo mają osoby które zamówiły Mszę św. W tym czasie nie będzie odwiedzin chorych, jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub na wyraźną prośbę wiernych. Przypominamy, że spowiedź wielkanocną można odbyć do 7 czerwca (Niedziela Trójcy Świętej).
  3. Spotkania biblijne są zawieszone na czas trwania stanu epidemii.
  4. W Triduum Paschalnym liturgie będą sprawowane bez obecności wiernych z wyjątkiem osób które zamówiły Msze św. (po jednej osobie z rodziny). Bardzo zachęcamy do łączenia się z nami w transmisji z Wigier przez internet (youtube). Link do połączenia można znaleźć na naszej stronie internetowej wigry.pro. Okoliczności wymuszają na nas taką formę wspólnotowej modlitwy w łączności duchowej, aby stworzyć jedną rodzinę parafialną.
  5. W Wielki Czwartek rozpocznie się Triduum Paschalne. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa i Eucharystii. Tego dnia spowiedź św. o godz. 14-16; 17-18. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30. Pierwszeństwo mają osoby które zamówiły Mszę św. a pozostali prosimy by łączyli się z nami przez Internet.
  6. W Wielki Piątek o godz. 9:00 ciemna jutrznia. To jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. Tego dnia spowiedź św. o godz. 9-10; 14-16; 17-18. O godz. 18:00 rozważania Drogi Krzyżowej a o godz. 18:30 Liturgia Męki Pańskiej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 21:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Przygotujmy w domu nasz krzyż aby oddać cześć w trakcie liturgii łącząc się przez Internet. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  7. W Wielką Sobotę o godz. 9:00 jutrznia. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00 do Liturgii Wigilii Paschalnej. Nie będzie wspólnotowego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Został przygotowany Obrzęd poświęcenia posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, gdzie wierni, sami modlą się w rodzinach. Obrzęd znajduje się na stronie internetowej i w Biuletynie. Tego dnia spowiedź św. o godz. 9-10; 14-16; 17-18. Przygotujmy w domach świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Nie będzie procesji, tylko kapłan udzieli błogosławieństwa parafii Najświętszym Sakramentem od drzwi kościoła.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w kościele parafialnym o 6:00, 9:00, 12:00, 15:00, 18:30 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. W II Dzień Świąt, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 9:00, 12:00, 15:00, 18:30 i w Maćkowej Rudzie o 10:30, a ofiary na KU
  9. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy dostrzegają trudny od strony finansowej czas naszej parafii; dziękujemy za ofiary indywidualne i na konto składane na utrzymanie kościoła i cele remontowe. W tym tygodniu wpłynęło 300 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
  10. Są jeszcze do nabycia ‘baranki wielkanocne’ (6zł); ofiary na Centrum Senioralne w Ełku.
  11. Do środy będzie trwać w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Msza św.
  12. Plan transmisji z Wigier: Niedziela Palmowa 12:00 i 15:00; poniedziałek - środa godz. 15:00 i 18:00; czwartek 18:30; piątek 18:00; sobota 20:00; Niedziela Wielkanocna 6:00, 12:00, 15:00; Poniedziałek Wielkanocny 12:00, 15:00.