2020.03.08 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Można też pomóc polskim misjonarzom wysyłając sms-a o treści Misje na nr 72032 (koszt 2,46 zł z VAT).
  2. Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
  3. Dziękujemy ks. Karolowi i ks. Krzysztofowi za pomoc duszpasterską.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii: (13.III-Domowy Kościół, 20.III-Żywy Różaniec, 27.III-DNNUJ, 3.IV-Służba Liturgiczna, 10.IV-Kapłani).
  5. Możemy do skarbonki składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Rekolekcje w naszej parafii w dniach 20-22.III.Poprowadzi je ks. Paweł Tarasiewicz, Ojciec Duchowny WSD w Ełku. W środę 11.III rozpoczniemy nowennę o dobre przeżycie naszych rekolekcji.
  7. Przypominamy że kandydaci do bierzmowania mają spotkania w soboty o 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  9. Otrzymaliśmy relikwie św. Stanisława Papczyńskiego (można złożyć ofiarę na relikwiarz).
  10. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaplanowane jest na dzień 16.III, a Rady Parafialnej na 23.III po Mszy wieczornej.
  11. W sobotę 14.III zapraszamy Seniorów na spotkanie. Program: 11:00 - konferencja; 12:00 - Msza św.; 13:00 - wspólna agapa; 15:00 - koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża św.
  12. Caritas rozprowadza ‘baranki wielkanocne’ – ofiary (6 zł) są przeznaczone na rozbudowę centrum senioralnego ‘Misiericordia’ w Ełku.
  13. Trwają zapisy na Pielgrzymkę w dniach 18-21.06.2020r. Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie i usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  14. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  15. Są do nabycia książki: Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł; o Prymasie po 5zł; książeczka Wielka tajemnica wiary (o Mszy św.; schemat, przygotowanie, postawy - 1zł)
  16. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.