2020.03.01 - I Niedziela Wielkiego Postu

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Módlmy się za Ojczyznę. Za tydzień pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Paniach z racji Dnia Kobiet.
  2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus tyle wycierpiał dla nas, a co my możemy ofiarować dla Niego? Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii: (6.III-Młodzież, 13.III-Domowy Kościół, 20.III-Żywy Różaniec, 27.III-DNNUJ, 3.IV-Służba Liturgiczna, 10.IV-Kapłani). Zachęcamy do udziału w akcji „Zdrapka Wielkopostna”. Możemy do skarbonki składać dobrowolne ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. W tym tygodniu we wtorek po Mszy 18:30 spotkanie biblijne w Dużej Galerii Domu Królewskiego; I czwartek miesiąca (adoracja z Nowenną do MB godz. 18:00), komunia św. pod dwiema postaciami; I piątek miesiąca odwiedziny chorych, a od godz. 17:30 adoracja NS (z rozważaniami eucharystycznymi) zakończona Litanią do NSJ przed Drogą Krzyżową (ofiary na fundusz misyjny). W I sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, całodniowa adoracja, a od godz. 17:30 wspólna adoracja (z rozważaniami eucharystycznymi) wraz z nabożeństwem różańcowym.
  4. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. dziś, po Mszy św. o 9:00. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania mają spotkania w soboty o godz. 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach. Rekolekcje w klasztorze: Dla osób konsekrowanych 6-08.III.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Za tydzień Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Otrzymaliśmy relikwie św. Stanisława Papczyńskiego
  6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaplanowane jest na 16.III po Mszy św. o 18:30, a Rady Parafialnej na 23.III po Mszy wieczornej.
  7. Są do nabycia książki: Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł.
  8. Trwają zapisy na Pielgrzymkę w dniach 18-21.06.2020 r. Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie i usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  9. Kolejne spotkanie dla Seniorów w sobotę 14.III. Plan: 11:00-konferencja; 12:00-Msza św.; 13:00-wspólna agapa; 15:00- koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża św.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.