2019.02.24 - VII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej.
  2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 1200 zł a z ostatniej niedzieli 2350 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Została już opłacona pierwsza rata (61 tys. zł) projektu na remont zakrystii, termomodernizację plebanii, refektarza, domu furtiana (wkład parafii ok. 150 tys. zł). Została już zakupiona maszyna sprzątająca wraz ze środkami chemicznymi (zapłaciliśmy 9 tys. zł).
  3. W tym tygodniu w czwartek (Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej 18:00); I Piątek miesiąca odwiedziny chorych, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18:00 zakończona Litanią do Najśw. Serca Jezusowego (ofiary na fundusz misyjny). W I sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, po Mszy całodniowa adoracja do godz. 18:00 - Nabożeństwo różańcowe zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem.
  4. W sobotę 2.III od g. 9:30 w Wigrach odbędzie się jednodniowy dzień skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  5. Zapraszamy na seminarium „Karnawał i post w zwyczajach dworskich XVIII wieku”. Spotkanie odbędzie się w Galerii Małej Kaplicy Kanclerskiej w dniu 2.03.2019 roku o godz. 14:30. Organizatorem jest grupa rekonstrukcji historycznej Towarzystwo Stanisławowskie. Wstęp wolny.
  6. Za tydzień 3.III w Domu Królewskim o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami klas II Szkoły Podstawowej a z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. III godz. 11:00. Przypominamy że kandydaci do bierzmowania mają spotkania w soboty o godz. 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach.
  7. Refektarz kamedulski zaprasza wszystkich chętnych gości w ostatnią niedzielę karnawału do skorzystania z oferty „OBIAD Z NIESPODZIANKĄ”. Kontakt 789 190 068.
  8. Z okazji XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach będzie przygotowywana pamiątka, prosimy parafian o udostępnienie zdjęć z tej wizyty jeśli są w posiadaniu.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
  10. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  11. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (9 zł). Płyta z kolędami w wykonaniu p. Ani Dadura, naszej organistki (15 zł).
  12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji do godz. 16:00.