2019.02.17 - VI Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj gościmy ks. kanclerza Marcina Maczana, dziękujemy za pomoc duszpasterską.
  2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary dzisiaj składane na fundusz remontowy. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Została już opłacona pierwsza rata (61 tys. zł) za projekt remontu zakrystii, oraz termomodernizacji plebani, refektarza i domu furtiana (wkład parafii ok. 150 tys. zł).
  3. Jutro 18.II (poniedziałek) Koronka do Ducha Świętego prowadzona przez członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa a po Mszy spotkanie Rady Parafialnej by omówić bieżące sprawy oraz zbliżającą się wizytację biskupią.
  4. Za tydzień 24.II spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. o godz. 11:00 a 3.III z rodzicami klas II szkoły podstawowej. Przypominamy że kandydaci do bierzmowania mają kolejne spotkanie w sobotę 23.II o godz. 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach.
  5. W sobotę 2.III od g. 9:30 w Wigrach odbędzie się jednodniowy dzień skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  6. Zapraszamy do udziału 23.II w balu karnawałowym (muzyka, gorące dania)
  7. W tym tygodniu odbędą się ćwiczenia straży pożarnej w Klasztorze. Statek papieski Tryton został już wydobyty i mamy nadzieję, że do sezonu będzie gotowy (jak zapewnia właściciel).
  8. Z okazji XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach będzie przygotowywana pamiątka, prosimy parafian o udostępnienie zdjęć z tej wizyty jeśli są w posiadaniu.
  9. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  10. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (9 zł). Płyta z kolędami w wykonaniu p. Ani Dadura, naszej organistki (15 zł).