2019.01.27 - III Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Dzisiaj Światowy Dzień Chorych na Trąd módlmy się za chorych i opiekujących się nimi szczególnie misjonarzy. Polecamy też ludzi młodych by Światowe Dni Młodzieży odnowiły duchowe oblicze Kościoła.
  2. Trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, zadbajmy o bezpieczeństwo. Klasztor posiada ciekawą ofertę na ferie z filmem, zwiedzaniem, warsztatami kulinarnymi - wypieki domowych ciastek (2.II - wypieki karnawałowe; 3.II - konkurs na drożdżówkę wigierską; 23.II - bal karnawałowy).
  3. II w przeddzień Światowego Dnia Chorego zapraszamy na Mszę świętą z sakramentem Namaszczenia o godz. 12:00. Po Mszy św. zapraszamy chorych wraz z ich najbliższymi do Dużej Galerii na poczęstunek (herbata, kawa ciastko) oraz projekcję filmu.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
  5. W tym tygodniu w czwartek (Nowenna do MB godz. 18:00); I piątek miesiąca odwiedziny chorych, adoracja NS od godz. 18:00 zakończona Litanią do NSJ (ofiary na fundusz misyjny). W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej), msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, o 18:00 nabożeństwo różańcowe zakończone błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Przynosimy świece. Ofiary z tego dnia na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku.
  6. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na cele misyjne (np. komputery, monitory, drukarki, tv, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki, kable, baterie, akumulatory), które możemy zwozić do 5 lutego br. i składać obok garażu przy ogrodach klasztornych. Szczegóły na ulotkach.
  7. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką życzliwość, pyszne posiłki oraz ofiary składane na kolędę, na cele remontowe i sprzątanie kościoła. Jeśli u kogoś w rodzinie nie było kolędy prosimy o zgłoszenie się i ustalenie wizyty w dowolnym terminie.
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 8-10.II w klasztorze. Szczegóły na stronie parafialnej.
  9. Z okazji XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach będzie przygotowywana pamiątka, prosimy parafian o udostępnienie zdjęć z tej wizyty jeśli są w posiadaniu.
  10. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  11. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (9 zł). Płyta z kolędami w wykonaniu p. Ani Dadura, naszej organistki (15 zł).
  12. Z racji remontu nieczynna jest kaplica adoracji.