2019.01.20 - II Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Za tydzień Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, zadbajmy o bezpieczeństwo. Klasztor przygotował ciekawą ofertę na ferie z filmem, zwiedzaniem, warsztatów kulinarnych - wypieki domowych ciastek (26.I - danie jednogarnkowe kociołek; 2.II - wypieki karnawałowe; 3.II - konkurs na drożdżówkę wigierską).
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Z ostatniej niedzieli wpłynęło 2 tys. zł.
  4. Jutro III poniedziałek miesiąca zapraszamy należących do Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Przed Mszą Koronka do Ducha Świętego. Będziemy modlić się za Babcie a we wtorek za Dziadków.
  5. W piątek zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  6. Po raz kolejny jest organizowana na cele misyjne zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np. komputery, monitory, drukarki, tv, radia, magnetofony, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki, kable, baterie, akumulatory), które możemy zwozić do 5 lutego br. i składać obok garażu przy ogrodach klasztornych.
  7. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękujemy za pomoc w dotarciu kapłanów do naszych domów, życzliwość, pyszne posiłki oraz ofiary składane na kolędę, na cele remontowe i sprzątanie kościoła. Jeśli u kogoś w rodzinie nie było kolędy prosimy o zgłoszenie się i ustalenie wizyty w dowolnym terminie.
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 8-10.II w klasztorze. Szczegóły na stronie parafialnej.
  9. Na tegoroczny Parafialny Bal Karnawałowy zapraszamy 23 lutego 2019 r. o godz. 19.00. Szczegóły w biuletynie
  10. Z okazji XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach będzie przygotowywana pamiątka, prosimy parafian o udostępnienie zdjęć z tej wizyty jeśli są w posiadaniu.
  11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  12. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Bożym Narodzeniu (9 zł). Płyta z kolędami w wykonaniu p. Ani Dadura, naszej organistki (15 zł).
  13. Z racji remontu nieczynna jest kaplica adoracji.