2019.01.06 - Niedziela Objawienia Pańskiego

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędą się Jasełka w kościele wraz z kolędnikami misyjnymi a potem wyruszymy w Orszaku wokół klasztoru. Zakończenie w ogrodach przy ognisku. Dziękujemy Kolędnikom Misyjnym ze Szkoły w Starym Folwarku pod opieką katechety pana Jerzego Butkiewicza i tym, którzy przyjęli w swych domach dzieląc się darem serca. Dziękujemy także wszystkim dzieciom i nauczycielom za przygotowanie jasełek i wystawienie ich w kościele.
  2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 100 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  3. We wtorek 8.I spotkanie biblijne najpierw Msza św. 18:30 a potem zapraszamy do Dużej Galerii.
  4. W niedzielę 13.I spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania po Mszy św. o 9:00.
  5. W niedziele 13.I Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy gościć ks. Ryszarda Sawickiego, który podzieli się historią o biskupach wigierskich (do nabycia będzie książka z autografem). Tego dnia po Mszy św. o godz. 12:00 wystąpi Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku (ponad 50 osób) z koncertem kolęd.
  6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do wszystkich domów i wszelką życzliwość. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu dwóch najbliższych lat planowany jest remont zakrystii, elewacji zachodniej kościoła ze schodami, plebanii, refektarza (wkład własny parafii ok. 150 tys. zł). Z radą parafialną została też podjęta decyzja dotycząca sprzątania kościoła, którym zajmie się jedno małżeństwo za odpowiednie wynagrodzenie, a wszystkie rodziny proszone są o ofiarę roczną na ten cel (30 zł, w tej kwocie jest zawarta należność na zakupienie maszyny sprzątającej).
  7. Plan kolędy na najbliższy tydzień od godz. 14:00: 7.I - Leszczewo (2 księży); 8.I - Ryżówka (2 księży); 9 - Piertanie i Królówek (2 księży); 10.I - Czerwony Folwark (2 księży); 11.I - Rosochaty Róg (2 księży); 12.I - Mikołajewo od godz. 10:00 (2 księży);
  8. Pozostałe dni: 14.I - Burdeniszki; 15.I - Tartak; 16.I - Żubrówka Stara i Nowa; 17.I - Cimochowizna z Leszczewkiem (34-40); 18.I - Leszczewek; 19.I - Maćkowa Ruda
  9. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 8-10.II w klasztorze. Szczegóły na stronie.
  10. Z okazji XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II na Wigrach będzie przygotowywana pamiątka, prosimy parafian o udostępnienie zdjęć z tej wizyty jeśli są w posiadaniu.
  11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł. jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego
  12. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. JPII z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł), książki: Wszystko o Różańcu (7zł) i Wszystko o Bożym Narodzeniu (9zł).
  13. Z racji remontu nieczynna jest kaplica adoracji.