2018.12.30 - Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej.
  2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 100 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Zostały wykonane 4 ławki (koszt 2 tys. zł).
  3. W poniedziałek zakończenie roku nabożeństwem o godz. 16:30 ze śpiewem Ciebie Boga wysławiamy (można uzyskać odpust zupełny) a o 17:00 Msza św. Spotkanie biblijne 8.I.
  4. We wtorek 1.I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój (uczestnictwo we Mszy jest obowiązkowe wynikające z przykazań kościelnych). Odpust zupełny za śpiew o Stworzycielu.
  5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej godz. 18:00); I piątek odwiedziny chorych, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 18:00 zakończona Litanią do NSJ (ofiary podczas Mszy św. na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, o 18:00 nabożeństwo różańcowe.
  6. W dniach 3 i 4 stycznia 2019 roku kolędnicy misyjni ze Szkolnego koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Starym Folwarku chodząc od domu do domu, będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach dzieci w Rwandzie i Burundi, kwestując przy tym na ich rzecz. Przyjmijmy zatem kolędników misyjnych z otwartością i czułością, wysłuchajmy z uwagą przygotowanej przez nich scenki i zaśpiewajmy wraz z nimi kolędę ufną jak modlitwa. A kto może, niech z serca złoży mały datek.
  7. Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędą się Jasełka w kościele wraz z kolędnikami misyjnymi a potem wyruszymy w Orszaku wokół klasztoru. Zakończenie w ogrodach przy ognisku.
  8. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Program w biuletynie. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu dwóch najbliższych lat planowany jest remont zakrystii, elewacji zachodniej kościoła ze schodami, plebanii, refektarza (wkład własny parafii ok. 150 tys. zł.). Z radą parafialną została też podjęta decyzja dotycząca sprzątania kościoła, którym zajmie się jedno małżeństwo za odpowiednie wynagrodzenie, a wszystkie rodziny w parafii złożą ofiarę roczną na ten cel (30 zł, w tej kwocie jest zawarta składka na zakup maszyny sprzątającej).
  9. Plan kolędy na najbliższy tydzień: 2.I środa od 14:00 - Magdalenowo, Wigry (2 księży); I czwartek 14:00 - Aleksandrowo, Wysoki Most (2 księży); 5.I sobota 9:30 - Stary Folwark (3 księży);
  10. Przewidywany porządek kolędy na następne dni: 7.I - Leszczewo; 8.I - Ryżówka; 9.I. - Piertanie i Królówek; 10.I - Czerwony Folwark; 11.I - Rosochaty Róg; 12.I - Mikołajewo; 14.I - Burdeniszki; 15.I - Tartak; 16.I - Żubrówka Stara i Nowa; 17.I - Cimochowizna z Leszczewkiem (34-40); 18.I - Leszczewek; 19.I - Maćkowa Ruda.
  11. W niedziele 13.I będziemy gościć ks. Ryszarda Sawickiego, który podzieli się historią o biskupach wigierskich (do nabycia będzie książka z autografem). Tego dnia po Mszy o godz. 12:00 wystąpi Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku (ponad 50 osób) z koncertem kolęd.
  12. Z racji remontu nieczynna jest kaplica adoracji.
  13. W zakrystii ktoś zostawił zielone rękawiczki.