2018.07.29 - XVII Niedziela zwykła

1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie.
  2. Dzisiaj gościmy Ks. Witolda Iwanickiego z Odessy. Po mszach św. będzie zbierał ofiary na budowę kościoła Miłosierdzia Bożego.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek miesiąca – odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny) i pierwsza sobota miesiąca – rano msza św. w Apartamentach papieskich, całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu a wieczorem o godz. 19:00 modlitwą różańcową rozpoczynamy nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą mieszkańcy Starego Folwarku.
  4. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości jako wypełnienie Ślubów Jasnogórskich. Jest to też Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1944)
  5. W czwartek MB Anielskiej i odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  6. Sprzątanie kościoła 3.VIII zapraszamy z rodzin Starego Folwarku zamieszkałych po stronie Szkoły od sklepu do Muzeum Wigierskiego Pozostali mieszkańcy od muzeum do Leszczewka będą mieli sprzątanie w innym czasie.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej zaplanowane jest na dzień 8.VIII po mszy św. o godz. 18:30. Spotkanie obowiązkowe, by omówić sprawy remontowe oraz dożynek wojewódzkich na Wigrach.
  8. W Dużej Galerii Domu Królewskiego trwa Wystawa obrazów Księdza Witolda Urbanowicza z Paryża. Natomiast przy kawiarni za wieżą jest otwarta wystawa plenerowa Sacrum Miejsca Leszka Mądzika z Lublina.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać a ofiarodawców polecamy w naszej modlitwie. Trwają prace związane z elewacją kościoła oraz renowacją okien (dofinansowanie 200 000 zł, wkład własny Parafii ok. 8 000 zł.).
  10. Dziękujemy Panu Staroście za wykonanie chodnika między parkingami przy klasztorze, co poprawi bezpieczeństwo na drodze. To piękna cegiełka w roku Jubileuszowym.
  11. Można zgłaszać do pobłogosławienia domy, zamieszkane latem.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim. Są też do nabycia książki o Ks. Hamerszmicie oraz Miesięcznik ARKA poświęcony historii Wigier
  13. Książka w formie albumu Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego.
  14. Jest już do nabycia płyta CD nagrywana w naszej świątyni – „Kamedulskie Wigry”, jako cegiełka na organy do naszego kościoła.
  15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
  16. W klasztorze w najbliższym czasie: