417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2018.08.05 - XVIII Niedziela zwykła

1.  Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie.
  2. Dziękujemy za ofiary na budowę kościoła Miłosierdzia Bożego w Odessie i na misje. Na MIVA Polska zostało przekazane 1100zł.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła mieszkańcom Starego Folwarku zamieszkałych po stronie Szkoły od sklepu do Muzeum Wigierskiego. Pozostali mieszkańcy od muzeum do Leszczewka będą mieli sprzątanie w innym czasie. Dziękuję również mieszkańcom Starego Folwarku za prowadzenie nabożeństwa Fatimskiego.
  4. We wtorek spotkanie biblijne. Po Mszy św. o 18:30 zapraszamy do Dużej Galerii Domu Królewskiego.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej zaplanowane jest na dzień 8.VIII po Mszy św. o godz. 18:30. Spotkanie obowiązkowe, by omówić sprawy remontowe oraz przygotowanie dożynek wojewódzkich na Wigrach.
  6. W sobotę, 11.VIII.2018 roku odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program spotkania rozpoczyna się już o godz. 10:00, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o 11:00. Przed Eucharystią będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 500 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać a ofiarodawców polecamy w naszej modlitwie. Trwają prace związane z elewacją kościoła oraz renowacją okien (dofinansowanie 200 000 zł, wkład własny Parafii ok. 8 000 zł.). Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
  8. Zbliża się odpust 15.VIII i Jarmark Wigierski w tym roku wyjątkowy ponieważ o 13:00 będzie msza św. polowa w ogrodach z udziałem Wojska Polskiego. Będziemy gościć ks. kardynała Gerharda Müllera. Tradycyjnie mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe a wszystkich pozostałych do podporządkowania się służbom porządkowym. Program odpustu na plakatach.
  9. Można zgłaszać do pobłogosławienia domy, zamieszkane latem.
  10. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
  11. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela zawierają artykuł o klasztorze wigierskim. Są też do nabycia książki o ks. Hamerszmicie, oraz Miesięcznik ARKA poświęcony w całości Wigrom.
  12. Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego.
  13. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry jako cegiełka na organy naszego kościoła.
  14. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
  15. W Dużej Galerii Domu Królewskiego trwa Wystawa obrazów Księdza Witolda Urbanowicza z Paryża. Natomiast przy kawiarni za wieżą jest otwarta wystawa plenerowa Sacrum Miejsca Leszka Mądzika z Lublina.
  16. W klasztorze w najbliższym czasie: